| SteauaROsie a întrebat:

Sal,
ajutati-ma sa inteleg ceva din povestea asta...

am fost combinat cu o fata,
am stat cu ea vreo 3 zile,

apoi ne am despartit
ea zicea ca are prieten, si nu l lasa pe ala pentru mine,
asta mi a dat de inteles,
zic, bine ok,
dupa cateva zile dupa ce ne am despartit,
m am combinat cu prietena ei,
cand m a vazut combinat cu prietena ei,
era cam agitata,
din comportamentul ei
am inteles,
ca ar face orice, sa ne desparta,
m am despartit de fata,
din cauza ei,
se baga intre noi,
acum suntem doar simpli amici,

plecam amandoi acasa, de la munca,

fiindca asa vrea ea.

mereu imi zice, ca are prieten, si chestii despre alti baieti

cauta atentie de la mine,

si mai vorbeste cateodata despre sex, fara sa o intreb despre.

eu nu prea mai inteleg nimic din asta.

ma puteti ajuta cu o explicatie?

2 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Ea,deja considera ca ii apartii,te considera al ei si "nu-ti permite" sa fii al alteia.
Ai grija ca te tine pe post de rezerva,in mintea ei poate fi cu tine oricand si,daca are prieten, tot mai des vrea sa-l lase.
Are un caracter instabil si imatur, le-ar vrea pe toate dar nu stie cum sa faca!
Fii circumspect.

| ASIGURATORUL a răspuns:

Probabil ca relatia ei este instabila cu respectivul baiat. Cand se cearta cu el se da bine pe langa tine, cand e bine cu el iti spune tie ca are prieten.Este cam nehotarata colega ta, penduleaza intre unul si altul dupa cum bate vantul.Stai si urmareste din umbra si nu incerca sa o faci prietena pana nu ii cunosti comportamentul.Succes!