| nonameXD121314 a întrebat:

Heii rieteni...am nevoie de un sfat
am o iubita. si m-a mintit si m-a inselat ieri cu fostul ei pr
am intrat pe fb si si am vazut cum a facut..si i-am zis ca ma desp de ea si am plecat ( i-am zis ca nu pot trai fara ea si am iesit afara)
dimineata mi-a zis ca a facut o greseala si ca nu va mai face asta niciodata si face orice si tot a promis chestiile astea ( mi-a promis de la inceputu relatiei ca nu ma va insela)
acum spuneti-mi voi....sa o mai cred sau nu? alta?
p.s. am stat cu ea impreuna 7 luni

5 răspunsuri:
| CuteLittleKitty a răspuns:

Nu ii mai acorda nici o sansa. E nedrept? NU! daca te-a inselat odata o va face si a doua oare deoarece vede ca poate si ca tu o ierti. Bafta :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te-a inselat deci nu te merita. De ce sa mai risti sa ii acorzi incredere cand ti-a inselat-o?
Si poti trai si fara ea din moment ce a facut asta. Plus ca nu se tine nici de promisiuni.
Daca te impaci cu ea mi-e ca te ranesti mai rau dupa. asa ca nu prea vad rostul. (desigur, este doar un punct de vedere al unui strain)

| NameHarris a răspuns:

Eu zic sa nu-i mai acorizi nici o sansa gasesteti alta sunt destulehappy te va insela din nou cand iti va fi lumea mai dragahappy

| varcolaccc a răspuns:

Eu zic sa ii mai acorzi o șansa dar cu mai putina implicare sentimentala ca sa nu suferi in caz ca o prinzi din nou la locul faptului, si cu prima ocazie cand o mai da in balta, fara discuții - pa ai pusii

| Septimiu29 a răspuns:

Nu exista frate, ce greseala? Nu e constienta de ceea ce face? Niciodata sa nu mai spui asta unei fete, ca nu poti sa traiesti fara ea. Nu faci altceva decat sa pari vulnerabil, iti arati slabiciunea fata de ea. N-ar fi exlus ca pe viitor povestea sa se repete.