| anonim_4396 a întrebat:

Am facut sex pentru prima oara cu prietenul meu ( eram virgina) seara cand m-am dezvirginat mi-a curs sange..si a 2-a zi cateva pete. iar a 3a seara cand m-am dus la toaleta iar mi-a curs vreo 2 pete..inseamna ca sunt insarcinata? va rog ajutati-ma. multumesc

Răspuns Câştigător
| kaoma2008 a răspuns:

Stai linistita. La multe fete himenul nu se rupe de prima data sau nu se rupe complet. Mai ales daca actul se desfasoara foarte lent si partenerul reuseste sa te excite. Aici este vorba de elasticitatea himenului. Dar nu uita este foarte important sa te protejezi. Bafta

14 răspunsuri:
| DNSK a răspuns:

Dumnezeule, inainte sa va incepeti viata sexuala, documentati-va! Sunteti rupti de lume, copii. Sangele ala e pentru ca ti s-a rupt himenul. Intrebarea e daca v-ati protejat

| ioanalarysa a răspuns (pentru DNSK):

Da.ne`am protejatwinking

| DNSK a răspuns (pentru ioanalarysa):

Atunci stai linistita

| serendipity8300 a răspuns:

E o consecinta a faptului ca ai fosr dezvirginata. Si sper ca nu-ti faci griji ca esti insarcinata pentru ca n-ai folosit un prezervativ:d

| ioanalarysa a răspuns (pentru serendipity8300):

Am folosit prezervativ.winking

| serendipity8300 a răspuns (pentru ioanalarysa):

Ff bine o alegere corectawinking pentru sanatatea ta

| Azµre a răspuns:

Nu! Ți-am mai spus odată că nu ai cum! Ai spus cu gura ta că ați folosit prezervativ

| Vix999 a răspuns:

Cam care e logica ta? daca nu te superi.

| pisicutzamik a răspuns:

Nu esti insarcinata asa se intampla cand te dezvirginezi la unele fete curge sange mai mult iar la altele abia daca curge 2 picaturi, asa ca stai linistita

| emilitalia a răspuns:

Daca ai ramas insarcinata ai sa descoperi peste ceva timp nu imediat atunci.Fii atenta la data venirii ciclului. Daca intarzie mai mult de 2-3-4 zile poti sa ii dai vestea ca este tatic.

| DiazAndreea a răspuns:

Dupa 2 saptamani poti afla cu un test de sarcina daca esti sau nu insarcinata, nu peste 3 zile. si daca ati facut protejat nu este nicio sansa sa fii insarcinata. este ceva normal ca dupa ce se rupe acel himen sa curga sange pe moment.dar si dupa pentru ca raman scurgeri. si protejativa sa nu va mai stresati cu faptul ca ai putea fi insarcinata, pentru anticonceptionale, sau prezervative du-te la un planning familial, intr-o policlinica de stat, sau et poate intruna un medic de familie.bafta

| hotdesire a răspuns:

Picaturile de sange au legatura cu actul sexual si e firesc daca te-a dezvirginat. Ati facut-o protejat?

| geogen a răspuns:

Mie mi-a curs vreo 4 zile sange, nu iti face griji e normal

| Zamfir_4886 a răspuns:

Nu ma baiatu te-a ars si gata nu mai esti virgina cum dracu sa fii insarcinata laughing