| AlaturideIngeri a întrebat:

Heii TPU! Am nevoie de ajutorul vostru, sunt foarte indecisa si nu stiu ce sa fac! Sper sa aveti rabdare sa cititi tot.
Deci sa incep.
De Florii am iesit impreuna cu verisoarele mele si cativa prieteni de-ai nostrii.Toata seara am dansat cu un prieten pe care il cunosc din copilarie.La doua zile dupa, ma suna si ma intreaba daca vreau sa iesim, am acceptat pentru ca eram foarte plictisita.Pe drum ne-au vazut mai multi cunoscuti si se uitau foarte nedumeriti pentru ca, credeau ca suntem impreuna.In acea seara ne-am tinut in brate,ne-am tinut de mana,ca doi indragostiti.
De Paste am iesit din nou toata gasca,noi doi comportandu-ne de parca am fi fost impreuna,ne-am tinut de mana, am dansat numai impreuna.
La doua zile dupa am mers la gratar, tot cu gasca.Am vazut o bratara la el la mana si mi-a placut mult si mi-a dat-o mie.Verisoarele mele cand au vazut nu le-a venit sa creada ca mi-o da,pentru ca lor nu a vrut sa le-o dea, tinea mult la bratara aia. Dupa ce am venit de la gratar, am iesit.Ne-am plimbat putin,am baut un suc si am venit acasa,pe drum a incercat sa ma sarute si am acceptat; pana atunci,nu l-am lasat si nu ma forta.Din seara aia am decis sa fim impreuna.
Acum incepe partea proastasad A aflat mami si m-a certat ca de ce stau cu el. Dupa cearta, am vorbit cu el si i-am zis ca nu mai putem sa fim impreuna.A inteles motivul dar mi-a zis ca nu poate sa renunte la mine.
Acum vorbim la fel ca inainte, ne alintam dar parca nu mai simt nimic pentru el oricat de mult incerc.
El este exact cum mi-am dorit sa fie baiatul de langa mine si nu stiu de ce nu pot sa simt ceva pentru el..Cand ne-am sarutat,nu am simtit acel fior, cred ca stiti la ce ma refer, si a fost primul sarut dupa 6 luni de singuratate.
Imi spune " te iubesc" dar nu simt nimic la auzirea acestor cuvinte si stiu ca o spune din inima.
Nu stiu ce sa fac,sa continui sau ma opresc? Daca o sa continui, mami nu o sa fie de acord si nu vreau sa ma cert cu ea, nu vreau sa o fac sa sufere pentru ca nu merita asta.
Ce ma sfatuiti sa fac? Voi ce ati face in locul meu?

Răspuns Câştigător
| Aasdfghj a răspuns:

Cam nasol dar eu zic sa o asculti pe mama ta. E posibil sa nu mearga relatia voastra si apoi mama lui sa te vorbeasca si pe tine de rau. Tu faci cum crezi dar eu zic sa asculti de mama ta, ca nu iti vrea raul. N-ai simtit nimic cand te-a sarutat si nici cand ti-a spus "te iubesc". Ce rost are sa stai cu el? Nu simti nimic pentru el.
"In acea seara ne-am tinut in brate, ne-am tinut de mana, ca doi indragostiti."
Mai jos ai spus ca ultima ta relatia s-a terminat acum 6 luni. Probabil ai acceptat sa te porti asa cu el tocmai pentru ca iti lipseau lucrurile care le aveai acum 6 luni.

11 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Dar cati ani are baiatul asta si cati ani ai tu? De ce nu te lasa mama ta sa stai cu el? Macar il cunoaste sau pur si simplu nu vrea ea sa ai iubit acum?

| AlaturideIngeri explică (pentru Aasdfghj):

Eu am 18 ani, el face 24..Il cunoaste, ii stie familia si cam asta ar fi problema.

| Aasdfghj a răspuns (pentru AlaturideIngeri):

La 24 de ani..nu stiu..majoritatea baietilor gandesc cu capul gresit laughing Ce are familia?

| sofisis a răspuns (pentru AlaturideIngeri):

Si tu la 18 ani te desparti de un baiat ca zice mami? WTF?
Ma rog. Daca nu simti nimic pentru el, lasa-l in pace. Nu fi egoista. E clar ca el tine la tine si nu faci altceva decat sa ii dai sperante desarte.O sa sufere mai rau daca il lasi sa creada ca poate fi ceva intre voi si de fapt nu e nimic.

| AlaturideIngeri explică (pentru Aasdfghj):

Nu stiu, mama nu ii agreaza familia si mi-a interzis sa stau cu el.
El are o gandire super matura si stie ce vrea de la viata, imi place cum gandeste, gandeste realist.

| AlaturideIngeri explică (pentru sofisis):

Da,la 18 ani ma despart de un baiat pentru ca zice mama mea!
In trecut nu am ascultat de ea si am suferit, am fost mintita, inselata si tot am continuat relatia timp de 2 ani.
De data asta as vrea sa ascult si de ce zice ea.

| Aasdfghj a răspuns (pentru AlaturideIngeri):

Poti detalia? Scrie-mi in mesaj daca nu vrei aici.

| AlaturideIngeri explică (pentru Aasdfghj):

Mama mea a stat cu fratele lui cand avea ea vreo 16-17 ani..au stat ceva timp si apoi nu a mai stat cu el. Dupa mama lui si el au inceput sa o vorbeasca pe mama de rau, si cam asta ar fi problema, adica nu ce i-au facut ei, ci ce mi-ar face mie.Mama lui este cam barfitoare si ii place sa se bage in vorbe.

| sofisis a răspuns (pentru AlaturideIngeri):

Pai vad ca de fapt te cam minti singura. Daca te-ai fi despartit de el...nu ai mai accepta nici un fel de gest de iubire si ai face tot posibilul sa il indepartezi.

| Aasdfghj a răspuns (pentru AlaturideIngeri):

Cam nasol dar eu zic sa o asculti pe mama ta. E posibil sa nu mearga relatia voastra si apoi mama lui sa te vorbeasca si pe tine de rau. Tu faci cum crezi dar eu zic sa asculti de mama ta, ca nu iti vrea raul. N-ai simtit nimic cand te-a sarutat si nici cand ti-a spus "te iubesc". Ce rost are sa stai cu el? Nu simti nimic pentru el.
"In acea seara ne-am tinut in brate, ne-am tinut de mana, ca doi indragostiti."
Mai jos ai spus ca ultima ta relatia s-a terminat acum 6 luni. Probabil ai acceptat sa te porti asa cu el tocmai pentru ca iti lipseau lucrurile care le aveai acum 6 luni.

| Catalinhhh a răspuns:

Dragoste se alege cu sufletu. Daca nu mai simti nimic pentru el absolut nimic, nu te chinui sa iti faci mintea varza. Asta e... nu e el ce care te atrage. Sfatul meu e sa stai cat mai departe de el sa nu intri in discuti legate de el. Pentru ca psihicul tau e cam la pamant... decat sa se intample ceva mai rau las-o balta.

| Georgiana205 a răspuns:

Eu zic sa alegi tu cu inima. Asa este cel mai bine.