| Horia1313 a întrebat:

Heii TPU.Am o problema destul de incurcata.Imi place de colega mea de clasa,in ultimul timp am incercat sa ma apropi de ea si chiar am reusit,ma mai cheama prin pauze etc, etc.DAR, prietena ei zice ca e cu inca cu 2 impreuna dar ea zice ca minte si ca e singuralaughing. Ideea e ca eu nu am probleme la capitolul asta dar nu-mi place sa muncesc degeaba.Stiu ca nu e proasta si ca i-am dat de inteles ca o iubesc si imi tremite ":*","tongue"...eu ce sa cred acum? sa incerc sa fiu cu ea impreuna sau nu are rost?

Răspuns Câştigător
| kukcy a răspuns:

Eu zic sa incerci. Spune-i ca o placi, ca o iubesti ei.Nu trebuie sa asculti de altii.te-ai gandit la ideea ca prietena ei poate te place si vrea sa va faca rau? Cel mai bine e sa-i spui ei personal, iar ia atunci iti va spune daca te place sau nu.Nu trebuie sa asculti de alti/altele.De obicei fetele nu spun unui baiat „te plac„ pana nu i spune baiatul ei.Deci sper ca te-am ajutat funda?

2 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Eu cred ca te place si prietena ei e cam invidioasa pe ea si vorbeste aiurea

| neutrino a răspuns:

La modul cum pui problema cred ca nu are rost ...sa ai probleme. Mai bine fara.