| KimY a întrebat:

Ieri am fost impreuna cu o colega la o prietena...acolo ne-am intalnit cu un baiat care imi place (era varul prietenei la care am fost). dupa aceea toti am venit la bunika si am stat pe banca.la care colega il intreaba daca imi da mie nr. de tel al lui(eu m-am rusinat pentru ca nu eu eram cu ideea). la care el zice ca da mi-l da. l-a scris verisoara lui in telefonul meu. dupa ce am plecat de la bunika l-a sunat colega de pe nr.meu si a vb la tell cu el si i-a zis ca eu am zis te quiero mucho(te iubesc mult). Credeti ca a luat-o-n seama? El mi-a salvat numarul in agenda.cum sa fac sa il mai sun? Ce sa ii zic?

Răspuns Câştigător
| just0stefana a răspuns:

Daca vezi ca baiatul merita osteneala ta, suna-l si explica-i chestia asta, iar daca e genul care sa inteleaga si e un baiat care chiar stie sa respecte o fata si stie ce e romantismul atunci spune-i ca ti se pare ca e dragut si incearca sa i devii prietena, nu sari direct pe el, ca o sa se sufoce, incearca sa-i castigi increderea si totodata prietenia. fa-l sa te creada prietena lui si mai iesiti in oras cu prietenii lui si ai tai, incearca sa stai mai langa el, dar fara sa faci vreo miscare, iar prietenii lui vor observa ca va intelegeti si ca ca v-ar sta bine impreuna (asta daca nu observa el) si probabil ca ii vor propune sa iti ceara prietenia ...mai incolo te descurci!

2 răspunsuri:
| ame_3387 a răspuns:

Naspa ideea...
eu zic sa ii dai mai degraba un msg cu ce mai faci sau chestii din astea sa vezi daca iti mai raspunde. insa sa nu mai faci asa ceva referindu-ma la faptul ca i-ai dat telefonul prietenii tale sa vb in locul tau.

| xmtldo a răspuns:

Parerea mea este sa-l suni si sa-l intrebi ce a vorbit ea cu verisorul ei. daca iti spune de "te quiero" intreaba-l ce parere are, daca zice ca si el te iubeste atunci continua si iesiti la o intalnire daca zice nu stiu, nu vreau sau nu zice nimic de aia nu-l stresa tongue