| anonim_4396 a întrebat:

Heii TPU, am si eu o intrebare. acum o luna prietena mea s-a despartit de mine cu motivul faptului ca vom fi la departe unul de celalalt... ea ma placea cam cu un an inainte, am inceput relatia pe 24 si tot pe 24 dupa 6 luni ne-am despartit. Totusi ea era cea mai indragostita persoana pe care am vazut-o,ar fi facut orice pentru mine,nu mai intalnisem pe nimeni asa, ma suna din min in min. mesaje la greu, intalniri in fiecare zi, de 2 ori a vrut sa se sinucida de la o cearta, plangea in fiecare zi gandindu-se ca o sa ma piarda intr-o zi, si nu exagerez.eram cuplul perfect.3 zile nu m-au crezut prietenii ca ne-am desparitit, ea dupa despartire zicea ca inca ma iubeste si o face pentru a nu suferi eu cand o sa fim departe, dar totusi ne-am fi vazut de 2 ori pe saptamana... chiar si dupa 2 saptamani tot zicea ca ma iubeste si ca ii e dor dar nu se intoarce,acum o saptamana i-am reprosat ca vorbeste cu alti baieti care chiar ea imi zicea ca sunt frumosi,si i-am dat block. cand am vorbit cu prietenele ei ziceau ca ea e fericita si ca nu ii mai este dor de mine si nu mai vrea sa vorbeasca cu mine niciodata,
Totusi cum poti sa faci asa ceva? ce suflet sa ai? de o luna plang in fiecare seara,simt ca degiaba traiesc,mereu sufar, mereu ma gandesc la ea, de ce persoanele bune trebuie sa sufere mereu?
Sunt asa de urat incat sa ma paraseasca pentru asta?
http://tinypic.com/r/vzhc43/8
http://tinypic.com/r/2hhhd8n/8
Nu mai rezist. ce sa fac? :(

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu din cate vad nu esti urat dar poate a gasit alt baiat mai frumos cine stie noi suntem finte care cautam mereu ceva mai bun decat avem,fata poate a gasit ceva mai bun ca tine,nu pot sti cum te-ai comportat cu ea,cu toti gresim in iubire asta e viata mergi inainte,poate erai in freindzone te vedea ca pe un frate,poate tea iubit dar gelozia ta a facut-o sa caute alt partener,poate nu tea iubit a facut doar misto,poate sa razbunat pe tine din cauza altui baiat din trecut, sunt atata posuibilitai, repet din nou nu e vina celui care celui iubit ca tu ai iubito sau ai crezut in ea e vina ta ca ai crezut in ea, e vina cui crede nu cine minte daca esti bolovan crezi toate pocarile de iubire vezi unde ajungi, data viitoare fi badboys ca aia le plac la fete care le folosesc pentru sex nu ma crezi da o cautare pe internet, du-te la sala fa sport, invata ceva sa o uiti

| SkyPilot a răspuns:

Motivul dat de ea pentru despartire este fals. Deja nu isi mai dorea sa fie in relatia cu tine, dar se simtea mai bine sa spuna ca din grija pentru tine va despartiti. De purtat se purta in continuare bine din inertie si pentru ca ii placea atentia pe care I-o dadeai.
Nu te-a parasit pentru felul cum arati, oamenii se schimba si nu a mai vrut sa fie cu tine pur si simplu, fara un motiv anume. Foarte multi dintre noi, si fete si baieti fac asa ceva. Dragoste cu sila nu se poate.
E clar ce ai de facut: o uiti si iti vezi de viata ta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Oamenii sunt de ****, bine ai venit in lumea celor mari. Fata cu care ai fost te-a placut la inceput si acum nu te mai place, la asta se rezuma totul.

| ychigo a răspuns:

Un borcan deasupra, miere dedesubt, orice vrei tu numai buna gust nu. Tu ai mâncat toată mierea de deasupra in 6 luni ai avut din plin(mesaje, apeluri, întâlniri) si ce e mult strica, iar acum esti la partea aia nasoală. Pune capacul, arunca borcanul si ia-ti altul. Si de ce sa plângi? Crezi ca o înmoi? Neeah! Succes!

| Nova21 a răspuns:

Incearca sa o uiti.Si evita sa faci ceva prostesc, te rog.
Cam asa e cu iubirea la adolescenta...
Imi pare rau pentru tine.