| anonim_4396 a întrebat:

Deci hai sa va explic in ce situatie sunt..Acum vreo 4 luni am avut o iubita cu, care am stat 1 luna si 2 saptamani dupa care ne-am despartit din cauza maicasi.Ea in timpul in care eram cu ea imi spunea ca ma iubeste mult ca n-a mai iubit pe nimeni asa, cateodata plangea si dupa ce ne-am despartit eu mi-am facut o alta gagica..si m-am despartit si de aceasta..acum cateva zile si m-am reintors la prima si am intrebat-o daca mai are sentimente fata de mine si ea a zis ca inca mai are. Zicea ca tine la mine, ca ii place de mine.Colegi la scoala imi ziceau stai ma cu ea ca te place se vede pe ea.va sta bine impreuna si totusi eu nu am stat cu ea si nici acum nu sunt..cand intr-o seara, seara trecuta am prins-o nervoasa era suparata si mi-a zis ca nu-i mai place de mine ca numai are sentimente fata de mine asa sa fie? Eu acum vreau sa aflu daca ea are sentimente fata de mine si nu vrea sa le dezvaluie si daca nu mai are ce m-ati sfatui sa fac..sa o fac iar sa ma placa ca inainte.

13 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Păi crede fata, ce sentimente să mai aibe după 1 lună de zile.

| h3r a răspuns:

Ar trebui să explici mai bine.
Fata este sinceră, nu te mai place, ce nu înțelegi?

| CrazyRat a răspuns:

Ii nervoasa, calmeazo, vorbeste cu ea in asa fel incat sa se descarce. Dupa ce se calmeaza explica-i situatia dar asta dupa o perioada mai scurta (a 2-a zi, chiar a 3-a)

| Șurubelniță a răspuns:

Omul la nervi poate spune unele lucruri false pentru a se descarca si pentru a se simti bine, e greu sa te abtii de la comentarii rautacioase atunci cand esti intr-o pasa proasta.
Daca ea ti-a zis ca mai are sentimente pentru tine, probabil ca mai are, insa nu aceasta este problema.
Problema este daca tu inca mai ai sentimente fata de aceasta fata. Daca da, atunci iti sugerez sa ii acorzi o importanta in plus, sa vada ca si tu inca mai ti la ea, ca iti pasa de ea. Nu trebuie sa faci nimic din comun, o mai suni sa vezi ce mai face, cum o mai duce, te interesezi de ea.
Totusi, daca nu mai ai sentimente pentru ea atunci ti-as recomanda sa o lasi balta, sa nu insisti cu ea, sa o lasi sa fie fericita alaturi de altcineva.

| gazza01 a răspuns:

Eu cred ca te place, sunt chestii spuse la nervi. Si toata lumea stie ca spunem o gramada de prostii la nervi. Nu cred ca propunea sa va impacatzi daca nu mai avea sentimente pentru tine. Iesitzi la o plimbare relaxanta si intreab'o atunci daca mai are sentimente pentru tine. Si daca nu mai are sentimente pentru tine, stii bine ca dragoste cu sila nu se poate deci... las'o! appbatting eyelashes catzi ani aveti aman2?

| rbTFk a răspuns (pentru gazza01):

Eu am 15 ani iar ea 14.

| gazza01 a răspuns (pentru rbTFk):

M i!

| pisssssiyy97 a răspuns:

Prima data spune-ne si cati ani ai si daca ea a fost prima iubita din viata ta.

| rbTFk a răspuns (pentru pisssssiyy97):

Nu nu a fost prima mea iubita...e a 3-alaughing

| generator20 a răspuns:

Daa. te-ai gandit ca daca stiai ca te place, si restul stiau ca te place si ca si intors la tine dupa a doua, nu crezi ca nu trebuia sa o lasi sa mai astepte? Dar probabil daca era nervoasa de la alt ceva decat tu pus si siplu era o reactive de moment dar daca s-a intalnit cu a doua gacica poate I-a zis ca ai fost cu ea si atunci ai pierdut-o.Ai putea totusi sa incerci sa ii explicit.si asta e mai usor prin liceu cam asa laughing ca prin generala mai e si rusinea.

| AleCsuţaa a răspuns:

Bună!

Poate fata a crezut că tu o vrei doar pe post de rezervă, până găseşti alta. Normal că e supărată, însă se poate şi din alt motiv. Omul la nervi spune multe şi când e fericit spune şi mai multe. Aşa că, găseşte un moment în care să se simtă ca într-o zi normală şi să poţi vorbi cu ea, să clarificaţi lucrurile.

O zi frumoasă!

| MihaiBlondu a răspuns:

Te place stai linistit spune si ea asa doar ca sa te faca gelos alte chestii o spune pentru ca nu ai vrut sa fii cu ea am trecut si eu prin asta

| Mortuxxx a răspuns:

Daca bati omul la cap atata eu ce sa iti fac? ai fost prostut.