| C26 a întrebat:

Heii TPU happy

Ati observat ca panaramele au mai mult noroc in dragoste decat o fata cuminte? straight face
Si sunt mai apreciate decat fetele cuminti straight face
E ridicol.

Voi ce parere aveti? happy
De ce unii baieti dau cu piceorul la fetele cuminti, si le prefera pe cele cu*ve? straight face thinking

37 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mai sant tipi cuminti care nu au noroc sa dea de una ca tine si ajung la un moment dat sa le urasca si sa nu mai creada in niciuna, din cauza vietii e plina de prosti si proaste si nu ai ce sa-i faci, unica optiune e sa ai macar un animal de companie ala te va iubi cel mai bine.

| C26 explică (pentru mgtow):

Hai ca mi-a placut laughing O sa`mi iau un animal de companie rolling on the floor

| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Bună!
N-ar trebui să te preocupe ce fac alți oameni. Tu încearcă să fi un om cu demnitate şi decență şi găseste-ți pe cineva pe masură.
O zi frumoasă! happy

| tuGatita a răspuns:

Fetele cuminti sunt apreciate doar de baietii maturi care cauta o relatie serioasa si care sunt capabili sa iubeasca. sa nu te astepti de la un pustan de 16-18 ani sa caute o relatie laughing! si daca le prefera pe ele ce? isi satisfac nevoile odata-de doua ori si le lasa..si trec la urmatoarea! sa nu fii geloasa, draga mealaughing genul asta de "taraturi" sunt tot mai des intalnite. si daca ele nu s-ar oferi pe tava nici nu ar mai fi cautate. Tu continua sa fii cuminte..si nu te lasa impresionata de ceea ce se intampla in jurul tau. Nu-ti pot dori decat sa ai parte de un baiat care sa te merite!

| anonim_4396 a răspuns (pentru tuGatita):

Hey, te inseli in privinta varstei de la 16 la 18 ani. Eu am un prieten de 16 ani si suntem impreuna de 1 an si 3 luni! Ma iubeste si il iubesc. Nu toti baietii sunt la fel!

| pinkystyleツ a răspuns:

Haha,am avut acest sentiment de 3 ori cu acelasi băiat.oh go on pur si simplu nu se gandesc la timpul care e in spate, la amintiri la nimic. O vad doar pe,, ea". Dar 50% sunt si curvistinele astea după facebook de vina. Nu se merita.

| DeeaMarry a răspuns:

Nu mi se pare.
Apreciaza mai mult curvele decat fetele cuminti doar o anumita categorie de baieti. Ca fata cuminte, de ce m-ar interesa sa atrag atentia unui astfel de baiat?!

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Hai sa iti spun eu o chestie: noi baietii vrem fete hotarate, adica sa stie ce vorbeste, sa fie sigura pe ea, sa nu fie influentata de alte persoane, cand o intreb o intrebare simpla sa imi raspunda cu un raspuns sigur si simplu (da sau nu), vrem fete mature, adica fara prenetii de virgine sfinte, adica sa nu isi trateze himenul ca pe un trofeu (adica trebuie sa astept minim 2 ani iar apoi primesc recompensa actul de a o dezvirgina) si mai ales cand incepem pettingul sa fie sigure ca vor acest lucru si sa nu ne trezim ca vai nu e pregatita. Pentru a indeplini aceste cerinte descrise nu trebuie sa fi panarama, trebuie doar incredere de sine si respect de sine. Pe cand cele cuminti sunt rigide, incordate, nehotarate, nesigure si eu le evit de cate ori am ocazia. diferenta dintre aceste 2 tipuri de fete este ca "panaramele" tale sunt mult mai interesante decat fetele "cuminti" care se uda cand le dai o amarata de floarewinking.

Apache
| Apache a răspuns:

Daca a avea noroc in dragoste inseamna sa te paseze toata lumea pana ajungi o carpa folosita...

Orice baiat/barbat isi doreste o fata cuminte care sa ii stea alaturi.
Cu ele faci copii, cu ele te insori...
,, Panaramele,, de rand sunt doar distractii ocazionale...din cand in cand mai prind si ele un tip cu bani,, ii toarna 2 plozi si asta e tot ce a facut in viata.
O femeie cu ceva in cap si un anumit simt moral... spera la mai mult.

| mat31new a răspuns:

Din cauza ca fetele rele sunt mult mai deschise si poti vorbi si urat cu ele. Cu fetele cuminti trebuie tot timpul sa fi atent cum si ce vorbesti, cum te porti, si esti tot timpul pe foc pentru ca s-ar putea sa te refuze. Sa nu uiti, nu suntem toti la fel.

| RAY a răspuns:

O sasi explic prin prisma stiintei, masculi in orice specie au o mare datorie sasi raspandeasca samanta cat mai mult si rapid posibil chestia asta se refecteaza si la noi in prezent orice barbat are datoria sa faca sex cu cat mai multe femeii posibil dar in evolutia noastra a intervenit si suportul emotional alaturi de partenera noastra in plus pshiologic suntem programati sa alegem calea cea mai simpla lipsita de resposabilitati cum e o relatie, de astea fetele beta au mai mare noroc pentru ca ofera cea ce ne convine simplu fara resposabilitati si rapid
dar nu toti suntem asa, dar trebuie sa recunosc ca si eu as prefera o fata pentru o noapte decat pentru o relatie

| Danysan a răspuns:

Nu cred ca e vb de preferinta ci mai degraba cat esti de receptiv intr-o relatie si cat de dispus esti sa risti. Daca tu ca fata te gandesti ca la baieti le face placere sa o arda aiurea cu voi 1000 de ani doar pentru un sarut sau ca sa-i bagati voi in seama te inseli amarinc.O fata care primeste un sarut si va da un sarut de la sine inapoi va creste in ochii unui baiat.O fata care stie sa fie sentimentala si sa isi evidentieze trairile interioare va creste in ochii unui baiat.Nu spun ca e bine sa fie cum sunt curvele dar trebuie sa intelegi ca o fata smiorcaita, care da peste nas si care greu se lasa sa o saruti -sau care asteapta numai tu sa faci initiative devine enervanta, frustranta si uneori egosita ba chiar nesimtita.Fiti si voi un pic mai deschise si veti vedea ca nu panaramele au intotdeuna prim planul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa- viata in ziua de azi.
Baietii prefera curvele, fetele ii prefera pe aia mai smecheri care isi bat joc de toti si astfel se formeaza o relatie de rahat decat una normala bazata pe dragoste.

| Demonull a răspuns:

Ei,fiecare cum doreste draga mea..Ba sa stii ca fetele cuminti sunt apreciate de barbatii buni..asa ca nu-ti mai fa tu probleme de genul acesta.Tu fii cum crezi ca este bine pentru tine lasa-i pe ceilalti..Mereu cine doreste sa se aseze la o relatie serioasa isi va cauta o femeie adevarata..si daca are noroc o va gasi. Daca nu stii cum se spune Speranta moare ultima.....si totusi moare happy

| AndyLavy a răspuns:

Da.insa acei baietii care parasesc o fata cuminte pentru o panara nu este nimic de capul lor, si le face o favoare. in viata trebuie sa fii cat de cat selectiv.panaramele atrag alte panarame, si asa mai departe. nu cred ca un baiat ok cu capul pe umeri s-ar uita la o pitipoanca.

| a răspuns:

Heii. Nu e chiar asa. Curvele nu sunt mai apreciate decat cele ce nu sunt curve. Adevarul e ca sunt mai curtate, sunt mai căutate, si sunt mai dorite, decat cele cuminti. Acestea satisfac anumite placerile ale bărbaților, facandu.le sex oral si mai stiu eu ce, ceea ce o fata obisnuita, simpla si la locul ei nu ar face. Bărbații sunt satisfacuti, iar băieții sunt prosti. Belesc ochii dupa toate tantele cu sâni si cur, si uita de cele ce au sentimente sincere pentru ei.
Asa este, nu e corect! Mai ales daca suferi dupa unu ce e in limba dupa o curva in devenire straight face.
Astfel de băieți sunt obsedati si orbiti de extravaganta si superficialitate. Nu spun ca nu merita. Sunt unii pampalai ce merita, insa sunt innebuniti dupa parasute. Dar sunt si tampiti care chiar nu merita.
Deci. Daca suferi dupa un prostut ce suferă la rândul lui dupa alta, nu face din asta un necaz. Mai întâi lamureste.te in ce categorie cade ( merita sau nu ). Daca merita, fa in asa fel încât sa ii atragi atenția. Apropie.te de el si arată.i cum e o fata ADEVARATA. Fa.l sa te IUBEASCA. Daca tot merita, nu il rata. Insa daca e genu tampit, si suferi si tu ca fraiera, bafta, frate. Lasa.l in pace. Uita de el, oricât de greu ar fi. Daca continui sa.l placi, vei suferi. Daca încerci sa il schimbi pe acest tampit, tot vei suferi. Cu tampitii ai grija! Suferi! Mai bine încearcă sa bagi la cap, sa inveti din greșeli, si in timp sa nu mai faci asa. Nu mai pune ochisorii pe obsedati din astia.
Începe de pe acu sa iti formezi baiatu ideal! Care sa aibă tot ce iti dorești tu. Vei întâlni mii de boys, care nu vor fi Per total pe placul tau! Învață din aceste lucruri, si formează.ti un barbat perfect, pentru tine. Apoi, porneste in căutarea lui! Exista!

| eLmoartea a răspuns (pentru ):

Offtopic: Unde pot sa gesesc si eu fete cam ca si tine (adica genul tau)?!
Intopic: Nu sunt de accord cu tine "ACV28".

| C26 explică (pentru eLmoartea):

Daca cauti gasesti laughing
Si de ce nu esti de`acord cu mine? happy Majoritatea baietilor asa sunthee hee Mai rar exceptii happy

| a răspuns (pentru eLmoartea):

Cum adica 'cam ca mine'? Am spus ceva greșit? Scuze daca nu esti de acord nici cu mine.

| eLmoartea a răspuns (pentru ):

Dar chiar asta ziceam, ca-mi place cum gandesti. laughing
Si da, sunt de accord cu tine.

| a răspuns (pentru eLmoartea):

Multumesc love struck. Fete ca mine sunt peste totwinking. Deschide larg ochii si privește in jur. Nu sunt doar eu. Cel putin asa cred laughing.

| varcolaccc a răspuns:

Din păcate asta se întâmpla in ziua de azi si pe mine ca băiat mă doare. Logic băieți disperati sa f''"" si ei ceva de aia. Eu caut o astfel de fata cuminte mă rog. Adică sa ai ce vorbi cu ea sa fie mai realista nu doar sex sex sex. Dar m-am convins ca e mai bine alone.

| C26 explică (pentru varcolaccc):

Nu sunt toate fetele asa. cum nici baietii nu sunt toti la fel happy Doar ca sunt mai rar exceptii in ziua de azi straight face

| Keith a răspuns:

Parerea mea este in felul urmator:
1.Baietii prefera panaramele pentru ca sunt experimentate la pat si nu asteapta dupa ele de ex: daca acel baiat ii zice fa stai in p...la mea capra, aia executa.
2.Baiatul respectiv e prea orbit de iubire si nu vede sau nu vrea sa vada ca e curva.
3.In momentul cand se vor insura isi vor dori cu adevarat o fata cuminte pana atunci vor sa se distreze.
4.Atat curvele cat si fetele cuminti au noroc in dragoste.
Concluzia:In viata trebuie sa ai si un pic de noroc ca sa iti mearga bine in viata din toate punctele de vedere.Bafta!

| diavolitadulce a răspuns:

Draga, nu sunt mai apreciate. De fapt baietii se poarta frumos cu ele ca se cedeze si sa se culce cu ei, dar dupa asta ei nu vor pune mare pret pe ele. Stai calma. intotdeauna fetele cuminti vor avea un farmec aparte si baietii cu capul pe umeri care vor relatii stabile bazate pe iubire vor sta mereu cu fetele cuminti pentru ca ele chiar stiu sa iubeasca, asa ca nu iti face griji. Vei gasi pe cineva potrivit pentru tine, asa fiind cuminte. Nu te schimba crezand ca vei deveni mai apreciata, nu o sa fie asa.

| AnaRadu a răspuns:

Hei. Pai o sa te lamuresc eu, dar trebuie sa iti spu de la inceput ca este parerea mea personala. Unii baieti prefera cu*vele deoarece alea nu stau sa le spui : " Te iubesc ", sau sa astepte sa se culce cu ele mult timp, mai intai sa vada daca vor si chestii de genu`. Daca se dau putin la ea, au mari sanse sa se culce cu el din prima zi, deci de ce sa stea dupa o fata cuminte cand langa o cu*va care se culca cu toti poate avea si el ce vrea. Oricum, in general baietii pana la 18 ani fac asta. Cei de 19 -20 si mai mari, vor deja o relatie serioasa si sa faca ceva mai bun in viata decat sa stea si sa se culce cu toate si pana la urma sa ramana fara nimic. Deci, sper ca ai inteles ce am vrut sa zic.

| eLmoartea a răspuns (pentru AnaRadu):

Bun raspuns si imi place cum gandesti.

| justmebi a răspuns:

Pentru ca majoritatea baietilor nu vor angajamente...cand sunt intr-o relatie cu o fata cuminte nu mai au libertate 100% asa cum isi doresc ei. +ca majoritatea fetelor cuminti sunt mai greu de abordat si nu vor numai sex...

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns (pentru justmebi):

Si dupa ce fac sex cu tine au pretentia sa le si iei de nevasta...ca deh ti-au daruit cel "mai de pret lucru al lor".

| 69AnonimuS69 a răspuns:

Baietiilor nu le plac curvele... De ce ai zice asa ceva? Baietilor le plac fetele care pot tine un secret si care nu sunt paracioase. Mie unul imi plac fetele cat mai simple si tupeiste. In sensul ca ele sa sara pe tine si sa te sarute. Acelea nu se numesc curve. Deci daca o sa ai putin mai mult tupeu o sa fii mult mai apreciata de baieti. Fiindca ei sunt timizi. Tu trebuie sa faci primul pas. Si asta nu o sa te faca curva. Curva inseamna o fata care face sex direct cu un baiat necunoscut.
P.S.: Sper ca te-am ajutat!

| C26 explică (pentru 69AnonimuS69):

Pai genul ala de fata sunt si euhee hee Dar intrebarea a fost pusa, pentru ca vad multe cazuri in care baietii renunta la o fata cuminte, pentru una care o intinde toti thinking laughing

| pinkystyleツ a răspuns (pentru 69AnonimuS69):

Scuza-ma sunt curioasa de o chestie.iti dau un exemplu daca vorbesti cu o tipa pe facebook 2, 3 saptamani si cum te vezi cu ea prima oara iti baga limba pe gat asta ce inseamna? thinking

| eLmoartea a răspuns (pentru pinkystyleツ):

Dacă te referi că "îi bagi limba pe gât" asta nu inseamna ca e curva, deja ai vorbir cu ea 2-3 saptamani si asta inseamna ca o cunosti moral, adica daca e curva sau nu. Nu trebuie neaparat sa te vezi cu o fata face-to-face 2-3 saptamani ca sa-ti dai seama ca e curva. E suficient sa-i scrii, in aczul asta, ca sa-ti dai seama daca e curva sau nu.

| Giuvaer a răspuns:

1.Panaramele sunt mai descurcarete si interactioneaza cu mai multi baieti ca o "fata cuminte" si d-aia au "noroc".

2.Depinde si de ce fel de baieti.Eu personal am avut "noroc" doar de fete cuminti, cum le zici tu, dar incep sa apreciez din in ce mai mult genul ala de fete la care faci tu referire.Pana la urma stiu exact si vor si cum sa obtina asta.Asta e parerea mea si foarte subiectiva.

3. Unii baieti dau cu PICIORUL FETELOR CUMINTI pentru ca nu primesc ce vor.

Sper ca te-am lamurit intr-o oarecare masura.

| InSoMnIaC a răspuns:

Baietii nu prefera curvele (sau cel putin eu)
Da ce e cu intrebarea asta?
Lasama sa ghicesc te-a parasit prietenu pentru o curva?

| C26 explică (pentru InSoMnIaC):

E o intrebare pusa. happy Ca vad tot mai multe cazuri happy Nu m-a parasit iubitul pentru o curvahee hee Am pus intrebarea, pentru ca vad tot mai multe cazuri in care fetele bune sunt lasate pentru niste panarame happy Si mi se pare aiurea.