| numauitaoricesevaintampla a întrebat:

Baieti voi Mai apreciati o fata cuminte? ce inseama cuminte pentru voi? ce parere aveti despre fetele timide?happy

14 răspunsuri:
| bteodor a răspuns:

Da,normal ca o apreciem insa nu toti.
O fata cuminte inseamna o fata care nu fumeaza, injura, se imbata etc.
Fetele timide imi plac, fetele care sunt mai la locul lor au acel aer de incredere.

| HaHaGirl a răspuns (pentru bteodor):

Serios! adica depinde de persoana spre exemplu eu ca fata prefer un bad boy la party-uri si altele dar cand dam in altele prefer sa fie romantic si dulce tandru...zic asta pentru ca nici eu nu-s prea cuminte fumez nu beau rar la petreceri se intampla sa beau ceva dar nu foarte tare m-am imbatat odata la majoratul iubitului meu acu 2 ani de radeam ca prostii si saream in piscina la ora 7 dimineata faceam cu randu din ce ne-a povestit sorasa si radeam ca prostii pentru ca erau la fundul piscinei niste luminite si noi incercam sa le prindemlaughing))si aud pe unele ca ele n-au nimic impotriva sa imparta un baiat cu alta eu una as muri sa stiu ca ma inseala l-as baga in piscina dupa luminite pana ajunge la capatul tuneluluihappyda sunt geloasa dar spre deosebire de altele eu sunt cumintica zic eu

| drogh a răspuns:

Apreciez deoarece inauntrul ei este plina de idei, ganduri si aspecte despre tot. Cuminte inseamna sa stea la banca ei si sa nu fie o fata a strazii noaptea adica cea care umbla pe la discoteci in loc sa doarma sa-si faca somnul de frumusete, sa nu bea, sa nu fumeze, sa nu intre in nu stiu ce anturaje.

| AgathaRo a răspuns:

Cand zici de o fata cuminte intelegi fie la locul ei, sa nu mai aiba alte persoane amanti daca pot spune asa. Fetele timide sunt intodeauna la locul lor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, intotdeauna as prefera o fata cuminte decat o rapandula.
O fata cuminte, pentru mine, inseamna sa nu injure, sa nu fumeze, sa nu bea mai mult decat minehappy, sa nu o doara-n cur de scoala.
Fetele timide imi plac, si eu sunt mai timid si mna', ne potrivim, desi eu fiind timid imi plac si fetele mai indraznete care fac ele primul pas.

| Auslesse a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa-ti zic si eu ceva, o parere ca de la fata la baiat! fara suparare.
bine, acum, nu stiu nici cati ani ai, dar totusi imi place raspunsul tau..nu toti gandesc asa ca tine.
dar,totusi,in ziua de azi, toti urla-n gura mare ca vor fete cuminti, dar de fapt, aproape toti fug dupa alea de-o noapte si cand gasesc una cuminte si a locul ei, nu o apreciaza.
de ce?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Auslesse):

Pentru ca sunt prosti.
Eu nu sunt asa, decat o relatie din aia de 2 saptamani mai bine deloc, astfel se explica si faptul ca nu ama vut vreo iubita pana acum.

| Auslesse a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai dreptate,dar,repet,nu toti baietii gandesc asa... unii se plang ca nu gasesc fete cuminti cu care sa aiba o relatie serioasa.dar,cum sa vada fata aia linistita, cand ei is lesinati dupa celelalte.
oricum, in ziua de azi, alea-s cele mai cautate, isi satisfac baietii poftele cu ele si gata....nu prea mai vor baietii relatii serioase.cel putin, unii dintre ei.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Auslesse):

Ai dreptate. Majoritatea baietilor sunt smecherasi din aia care simt nevoia sa aiba o ***** alaturi, fara sa imiplice sentimente desi ei isi declara iubirea lor nemarginita pe Facebook si pe alte retele sociale ca sa vada lumea cat de mult se iubesc ei si dupa 3 zile deja s-a dus toata iubirea.
Mi-e sila de astfel de persoane.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O fata care sa nu ma uite orice se va intampla

| BlueViP a răspuns:

Desi nu sunt baiat, ei apreciaza fetele cumniti. Stiu baieti care spun ca nu ar putea sta cu o fata care a fost inceputa de altul, adica nu mult. Fetele care nu beau, nu fumeaza si nu stau pana tarziu in cluburi atrag atentia baietilor si totusi sa vorbeasca si frumos si sa nu injure, altfel au atitudine de panarame

| suntZeu a răspuns:

Da sunt foarte ok fetele cuminte oriunde ar fi ele mai putin in jurul meu laughing) nu stiu de unde naiba a apartu mentalitatea asta traita si pe pielea mea... fetele cand vad un baiat care le place din fete timide se transforma in regina dezinhibata crezand ca atrag acel baiat,am patit ceva similar cu o fata care era foarte timida imi place mult, dupa o vreme sa transformata intr-o fata care injura, umbla cu baieti mari, vorbeste despre sex mai des cat mine etc.

Nu vreau sa ma intelegeti gresit dar tot fetele rele vor ramane mai apreciate si cautate din pacate, desi eu le prefer pe ambele

| adiffect15 a răspuns:

Fetele timide sunt cele mai dragute, si sunt mai destepte si mai mature decat altele happy

| Caroline97 a răspuns:

Fetele timide sunt cele mai bune