| Sadness12 a întrebat:

Heii TPU! De 2 luni merg cu autobuzul pentru ca fac naveta si de atunci tot vad un baiat care e in liceu cu mine si merge cu acelasi autobuz..Nu stiu cum il cheama, nu stiu nimic despre el..Am observat ca se uita la mine si as vrea sa vorbesc cu el dar nu stiu cum sa incep sau ce sa ii zic.Ce ar trebui sa fac?

4 răspunsuri:
| Subsemnatul123 a răspuns:

Este usor sa intri in discutie cu lumea. Am stat si eu odata langa o duduie in avion cand am venit in UK si am vorbit cred ca mai mult de o ora cu ea si in avion si dupa ce am iesit pana s-a dus fiecare in drumul lui. Incepi cu intrebari banale gen si tu esti la liceul X cum s-a zis mai sus si apoi incepeti sa vorbiti despre materii, profesori, timp liber etc. Mai ales ca inca sunteti la scoala aveti destule de vorbit pana va dati conturile de Facebook unde il mai poti baga in seama dupa.

| Misteryy a răspuns:

Buna, cum am mai spus si la o alta fata, masculii intotdeauna vin cu cererea si oferta in majoritatea speciilor, iar femelele dau semnale masculilor ca pot veni, sfatul meu este sa il incurajezi putin sa vina la tine indirect, in zilele noastre in Romania o problema a femeilor este ca descurajeaza barbatii sa le abordeze, fiind rigide, facand pe inabordabilele etc, ii poti zambi uitandu-te 3 seucnde la el si dupa scoti contactul vizual, sau ii poti face cu mana, incurajeaza-l putin, daca merge arunci cu funda pe je.

| DianaDia3457 a răspuns:

Buna! happy
Daca chiar doresti sa comunici cu el si daca tot avem tehnologia la indemana, poti sa te folosesti de ea in acest scop...incearca sa ii aflii numele de la cei apropiati din jurul tau,de la liceul tau si cauta-l pe Facebook sau Instagram. Poti sa ii dai cerere de urmarire sau cerere de prietenie si poate cateva like-uri sau inimioare daca iti accepta! Sunt sigura ca daca dorinta de cunoastere e reciproca,ti se vor inapoia acele mici atentii si va intra in vorba cu tine,va veti cunoaste si poate chiar veti ajunge sa calatori impreuna,si nu la distanta, dar asa aproape!
Nu-i scrie tu, daca e interesat cu adevarat de tine iti va oferi el un mesaj sau va incerca sa se bage in seama cu tine. Fii tu! Fii naturala si nu uita sa ai incredere in tine! Cine te place si te doreste cu adevarat va aprecia faptul ca esti tu, va aprecia si iubi fiecare particica din tine! Nu-i arata din prima ca esti atrasa de el, fa uneori pe inabordabila, asta il va provoca sa te caute si mai mult si sa isi doreasca sa iti fie alaturi. Be you! Stay positive! Be happy! Be cand! Multa bafta! happy

| BogdanSuntEu a răspuns:

Ce zic sa faci: data viitoare cand intrii in autobuz si ii acolo. Te poti duce la el si sa te introduci. Dupa poti intreba " tu mergi la liceul **** nu?" Dupa poti intreba mai multe sa il poti lasa pe el sa te intrebe chestii