| XxKidaaDeeaXx a întrebat:

Heii TPU! Deci as vrea sa ma ajutati cu ceva.De cateva luni imi place de un baiat de la mine din scoala eu am 14 ani si sunt clasa a7-a si el 15 si e a 8-a anul trecut vorbeam unu cu altu si cand am luat vacanta de iarna el mi-a aflat numarul de telefon de la o prietena si mai toata ziua vorbeam cu el cand ne-am intors din vacanta la scoala nici nu ma baga in seama. Intrebarea mea este cum sa prind curaj sa ii spun ca il plac? ..Prietena mea imi zice sa nu ma duc la el sa ii spun pentru ca normal baieti trebuie sa faca primul pas si eu nu stiu ce sa mai cred.Dau funda la cel mai bun raspuns :* :3

Răspuns Câştigător
| stark47 a răspuns:

Nu consider ca doar baieti trebui sa faca acest pas.consider ca cel care are o claritate mai bun asupra sentimentelor ar trebui sa faca primul pas.tu esti sigura ca il placi,atunci du-te,el poate ca nu e asa sigur si mai asteapta ca nu cumva sa faca o greseala.
prieteni ar trebui sa iti dea sfaturi si sa te sustina in ceea ce decizi sa faci,nu sa iti dicteze cursul de actiuni,poate doar sa-l sugereze.
daca tu crezi ca poti face asta,sa te duci la el si sa te confesezi,nu vad ce anume te opreste.
mia gandeste-te si in felul urmator, daca astepti prea mult, si stii si tu cum sunt baieti din ziua de azi, azi cu una maine cu alta poimaine cu mai multe, nu iti va parea rau ca din cauza lipsei tale de actiuni l-ai pierdut?!

| XxKidaaDeeaXx explică (pentru stark47):

Ba da la asta ma gandeam si eu ca din cauza ca astept prea mult si nu ma duc la el sa ii spun l-as putea pierde. Multumesc de raspuns :3

3 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Baiatul a fost probabil satisfacut de conversatiile la telefon si nu vrea mai mult.
Faptul ca nici nu te baga in sema ar trebui sa te faca putin mai prudenta in ceea ce vrei sa faci.
El e linistit acum, probabil considera ca-l placi din moment ce v-ati conversat si nu doreste altceva, nu vrea o continuare sau e prea timid ca s-o vrea.
Posibil sa te trezesti pusa intr-o situatie jenanta si umilitoare daca te duci la el pe nepusa masa si-i spui ca-l placi.
Prietena ta, in felul ei are dreptate, ar trebui s-o asculti.

| ClauditaSmile a răspuns:

Daca tot ai numarul lui de telefon poti sa il suni sau sa ii lasi un mesaj sa ii bati un apropo