| Anamariasiatat a întrebat:

Heii TPU. eu am 14 si am o relatie cu un baiat de 13, tind sa cred ca tine la mine, dar nu stiu daca se merita relatia plus de asta suntem departe unul de altul si ne putem vedea doar cand vin in vizita la sora mea, voi ce ziceti sa continui? funda puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| Bolohan_Petronela_1998 a răspuns:

Pai depinde,daca chiar tii la el... distanta nu e asa importanta,dar decizia iti apartine,doar vezi sa nu faci ceva(cum ar fi sa te desparti de el) si dupa aceea sa regreti( De exemplu,eu am o prietena care a avut un iubit cu care se vedea foarte rar,o data, de doua ori pe luna... apoi au hotarat sa se desparta, din cauza distantei, iar acum amandoi regreta si incearca sa-si faca in ciuda unul la altul cu iubiti,, falsi,, )Deci ai grija ce faci si vezi ca iubirea sa nu se transforme in ura(Prietenii mei sunt cam de aceeasi varsta cu tine)!

2 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Eu zic sa ramaneti amici, si cine stie ce va aduce viitorul.

| Vögeln a răspuns:

Relatiile la distanta nu merg. Iti vei da seama de asta mai tarziu. Plus ca la 13 ani nu prea se numesc relatii, sunt asa. mai incepatoare. Oricum baietii se dezvolta mai greu decat fetele. De ce ai vrea sa stai cu un baiat mai copil decat tine fara sa ai ceva de invatat de la el?