| Sadness12 a întrebat:

Heii TPU! Imi place de un baiat si el stie asta. Este in clasa de langa mine si il vad in fiecare zi in curtea scolii. *merge sa joace fotbal*. Cum sa il fac sa ma placa? Sau cum sa vorbesc cu el? Dau funda

6 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Baiatul te ignore nu te place

| Printesa10TM a răspuns:

Daca ii place fotbalul, vorbeste despre asta, despre meciul de azi al Romaniei,. Gaseste orice scuza pentru a vorbi cu el, roaga-l sa te ajute la ceva, la orice, de exemplu, sa iti puna bratara. Zambeste-i. Daca e mai mare, roaga-l sa te ajute la ceva la scoala, petreceti mai mult timp impreuna. Bafta! Sper sa revii cu intrebari despre relatia voastra!

| Printesa10TM a răspuns:

Poate si el simte ceva pentru tins, dar e mai timid.

| VenomMMA a răspuns:

Nu trebuie sa-l ''faci'' in vreun fel. La mijloc este atractia fizica, chimia. O sa vina el la tine daca zici ca stie deja. Nu trebuie acum sa semnalizezi cuiva ca-l placi. Daca nu vine, inseamna ca nu simte nimic pentru tine, ca nu-l atragi. Stai linistita, toate se rezolva cu timpul. big grin

| Nita_Dana_2000 a răspuns:

Depinde cati ani ai
Daca esti prea tupeista te bagi in seama mult cu el sau se vede ca esti dornica sa vorbesti cu el si sa fi in apropierea lui va crede ca esti vagaboanta..sa nu zic curba
Daca nu vorbesti cu el deloc va crede ca nu il placi si esti timida
Poate te place si el dar baietii sunt mai rusinosi si atunci cand plac o fata nu se uita in ochii ei sau se gandesc mai mult la ce vorbesc
Afla ce ii place sau prin ce suferinte a trecut si incearca sa il sprijini... daca joaca fotbal sa ii zici...te am vazut cand jucai fotbal.te descurci bine...chestii dastea..incearca in pauza sa te prefaci ca te impiedici sau sa pui pe cineva sa zica ceva de tine ca sa vezi daca iti ia apararea...scz pentru roman dar imi place sa ma implic in relatii

| BicarbonatDeSodiu a răspuns:

Dacă dorești să începi o relație, este nevoie de efort, de comunicare. Deși atracția fizică este o parte importantă, și mai importantă este cea emoțională și verbală. Încearcă să vorbești cu el, chiar și un mic gest îi va arată că îți pasă. Astfel de mici gesturi precum un salut poate duce la o relație bazată pe încredere.