| anonim_4396 a întrebat:

Heii TPU.m-am indragostit de un baiat.dar imi este rusine sa ies cu el..am tot vorbit zilele astea si m-a invitat la biliard si nu mam duc,chiar mias dorii mult sa ies cu el, incep sa am sentimente puternice fata de el.dar imi e foarte rusine, ce sa fac //? sunt foarte stresata si sambata m-a invitat iar! ce sa fac? va rog ajutati-ma!
Funda!

12 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca il placi, accepta invitatia si sa nu iti mai fie rusine, daca il tot refuzi va vrede ca nu iti place de el si alta data nu te va mai invita, accepta si du-te

| Oana92 a răspuns:

Sa lasi rusinea si sa accepti. Te aranjezi si mergi. Si gata! Nu se intampa nimic, nu cred ca baiatul mananca fete. Profita de faptul ca si el te place si ofera-ti o sansa. Bafta si distractie placuta!

| MrAnderson a răspuns:

Salut

Cam greu sa spui ca ai sentimente puternice, daca nici macar nu ati iesit impreuna inca.
De ce sa nu iesi cu el, macar o data?
Cu ocazia asta ii poti spune si ce simti, si s-ar putea sa fie la fel si din partea lui. Iti spun eu, sansele de refuz in cazul unei fete sunt aproape 0.
Si-n cel mai rau si mai rau caz, castigi un joc de biliard.

| Schatzyyyyy a răspuns:

Accepta si totul va fi bine! Asa e la inceput, toti suntem timizi, dar pe parcurs ne obisnuim cu persoana de langa noi!

| Faranume1111 a răspuns (pentru Schatzyyyyy):

Mda..si de exemplu, despre ce o sa vorbim? ce as putea sa il intreb, sau nu stiu? daca imi raspunzi la asta iti dau funda!:*

| Schatzyyyyy a răspuns (pentru Faranume1111):

Pai nu stiu,o sa vorbiti la inceput despre lucruri"banale", o sa-l intrebi de ce a tot insistat sa te cheme sa iesi cu el,apoi poate baiatul isi va exprima sentimentele,sau te va face sa intelegi ca te place,apoi ii vei spune si tu ca il placi,dar ti-a fost rusine sa-i zici, sau nu-i spui ii dai doar de inteles, prin gesturi, priviri, si isi va da el seama ca-l placi! Sper sa fie bine!:* Bafta

| Faranume1111 a răspuns (pentru Schatzyyyyy):

Multumesc!

| Schatzyyyyy a răspuns (pentru Faranume1111):

Nu ai pentru ce!:*

| numele2 a răspuns:

De ce iti e rusine, ca ma gandesc ca daca il iubesti nu ar trebui.Ar trebuii totusi sa te duci, de ce nu? sau de ce ti-e rusine?

| Faranume1111 a răspuns (pentru numele2):

Asa,mi-e rusine pur si simplu..asa zic, totul o sa fie bine, nu stiu ce, si cand sunt fata in fata cu el, ...totul se schimba!

| bondoc2 a răspuns:

De cine iti este rusine : de parinti? Sau e prea mare! Eu cred ca mai intai ar trebui sa le spui parintilor si apoi o sa vezi ca nu o sa-ti mai fie rusine de nimeni.Ok?

| Faranume1111 a răspuns (pentru bondoc2):

Nu e prea mare..nu de parinti, de el!