| Nadiiii a întrebat:

Heii TPU! Prietenul meu ma alinta in toate felurile, iar eu nu pot sa-l alint. Adica sunt mai timida si mereu imi zice de ce nu-l alint si eu. Ce pot face pentru a scapa de timiditatea asta si cum il pot alinta?

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Cutu, cutu e suficient.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa scapi de timiditatea asta, in momentul in care te vei ''lupta'' cu ea.
Daca ti-e rusine sa vorbesti in public ca ai emotii, fa in asa fel incat sa trebuiasca sa vorbesti in fata multor oameni, pentru a scapa de timiditate.
In cazul tau, e suficient sa incepi sa-l alinti. Da, evident ca la inceput vei tremura toata pentru ca iti va fi mega rusine, dar te vei obisnui incetut.
Alinta-l cum ti-ai dorit mereu..trebuie sa ai o idee micuta puppy dog eyes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alinturile mi se par idioate, asa ca nu am cum sa te ajut.

| DeeaV a răspuns:

In timp o sa te obisnuiesti. Gaseste un alint, asemanator cu cele pe care le foloseste el si usor usor o sa treci peste problema asta.

| SweetLove21 a răspuns:

Vreau sa iti spun k atunci cand iubesti o persoana toate vin de la sine.Incetul cu incetul, te vei obisnuii si iti vei da frau liber sentimentelor, pentru ca stiu din proprie experienta....Si eu am patit la inceput asa cu sotul meu happy si acum m-am obisnuit si nu pot daca nu il alint, de fiecare data cand sunt cu el!winking

| 123mylove a răspuns:

"Tati" mi se pare mie potrivit!