| Elena1234456 a întrebat:

Oare nu il mai atrag? Facem sex odata pe luna cel mult, ma saruta mai rar si vorbim mai rar. Imi spune ca asta e din cauza ca ne cunoastem mult prea bine si nu vrea sa ne despartim. Recunosc ca suntem de un an si ceva impreuna si m-am mai si ingrasat dar pur si simplu nu stiu ce sa mai fac. Ce o sa se intample cu relatia noastra? Ce pot sa fac?

10 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu te framanta neputincioasa,actioneaza,ca sa intelegi ce se petrece!
Fa o dieta care da rezultate si tine-o strict,fara sa sufli o vorba,rezultatele se vor vedea in scurt timp.
Schimba-ti coafura si look-ul cu ceva nou si atatator,cu care sa-ti stea bine(neaparat),schimba-ti culoarea la par daca e nevoie,tunde-te modern sau cum iti doresti de mult si nu indraznesti,parfumeaza-te si foloseste si un machiaj usor,de interior,daca e nevoie!
Schimba-ti atitudinea de victima intr-una de invingatoare,zambeste calm si indreapta-ti umerii,in general nu mai umbla cocosata,ca nu esti vinovata nimanui.
Impinge pieptul in fata,suge burta,nu umbla sleampata,invata ca poti fi cocheta in orice moment al zilei si taci malc,nu spune o vorba,asteapta sa vezi daca EL observa schimbarile astea.
Exista varianta sa nu le observe,iar asta inseamna ca a devenit orb la farmecele tale si are in minte farmecele alteia, moment in care trebuie sa-i iesi din viata si sa-l lasi liber.
Doare?
Stiu ca doare, dar inarmata cu "tinuta" ta proaspata, va fi foarte usor sa atragi pe altcineva!
Inceteaza sa te mai simti si sa actionezi ca o victima, este complet in defavoarea ta!
happy

| CoquineNoire a răspuns:

"din cauza ca ne cunoastem mult prea bine si nu vrea sa ne despartim."
ahahahahaaha asta e replica de bagat in friendzone.
normal ca nu il mai atragi, mai pipereaza si tu ce faceti in dormitor, ingrasatul nu are legatura, tipilor le plac fetele cu forme, doar daca nu esti o vaca sunculoasa care ragaie mici.
sport, fii mai cocheta, mai cu atitudine, sa-l faci sa zica rrraawwwr!
1, 2, 3 START!

| Alcyon a răspuns:

Un an jumate nu e mult. Daca deja s-a saturat de tine, nu-ti vad un viitor prea bun. Mai bine va despartiti si ati terminat povestea. Boala lunga, moarte sigura.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai slabeste, ce sa faci! Nu o faci pentru el, o faci pentru tine, conteaza cum te simti in pielea ta. In plus, vei avea parte de sex mai des. Win & Win!

Răspuns utilizator avertizat
| motan444 a răspuns:

Luati o pauza si treburile o sa revina la normal uni nu isi dau seama ce au langa ei decat dupa ce ii simt lipsa

| NYK4u a răspuns:

Incearca sa il ademenesti cu lucruri noi in dormitor (ceva ce nu ati facut pana acum) si nu numai. Poate a intervenit rutina si de aceea nu mai este aceea atractie care exista la inceputul relatiei.

| Kinezuul a răspuns:

Pai depinde cum arati

| Pissicuta a răspuns:

Daca te iubeste, te accepta asa cum esti cand iubesti cu adevarat esti alaturi de-o persoana si la bine si la greu orice ar fi. Poate vede ca esti distanta de el incearca sa fii mai suava mai blanda mai atragatoare!

| AdikiliM a răspuns:

Si totusi...eu am de 2 ani o relatie laughing! Si frate de legatura are cu ingrasatul?straight face el e slabanpg love struck si eu am inceput sa pun kg.a zis ca nu.l intereseaza si ca-i place mai mult asa. Incearca sa-l ademenesti invreun fel, sa il faci sa te 'vrea' mai mult...ca trebuie sa stii:d! Asa suntem noi fetele, mereu ne face, griji..mereu vrem sa ne doreasca si mai mult!

Asta e adevarul. Incearca sa-l atragi smug. Sau pur si simplu... Intreaba-l cum sta treaba. Nu are legatura ca sunteti de 1 un an si ceva impreuna. Ti-am zis eu am o relatie de aproape 2 ani si ne cunoastem ca pe palma noastra dreapta. Si ne intelegem, e totul ok.

Succes!