| xMikyZ a întrebat:

Heii TPU happy. Sunt într-o relaţie la distanţă de aprox. 2 luni, adică ne iubim foarte mult, ea este din Galaţi eu din Drăgăneşti-Olt. Ţinem unul la altul şi vorbim zilnic câte 2-3 ore câteodată şi 4 ore. Ne mai şi certăm rareori, dar ne împăcăm foarte repede. Stăm mai mereu la telefon şi pe mess câteodată şi până pe la 4-5 dimineaţa şi, cine se trezeşte primul ii dă mesaj celuilalt pe telefon... Întrebarea mea : Poate ţine o astfel de relaţie?. Fundiţăă la cel mai bun răspuns! happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

DA! Cu 2 condiţii: să aveţi încredere şi să vă iubiţi.
Distanţa asta nu o să fie pentru mult timp. Într-o bună zi,poate veţi locui aproape unul de celălalt,dar asta depinde doar de voi! De iubirea voastră,de cum vă înţelegeţi.
De ce spun că poate merge? Pentru că eu mi-am cunoscut partenerul prin intermediul messengerului.El era din Târgul Neamţ, iar eu din Cluj. Distanţa era mare şi nu ne puteam vedea zilnic.Dar, pentru că ţineam mult unul la celălalt, el a hotârât să vină în Cluj, la facultate, pentru a ne putea vedea zilnic.Suntem împreună de mai bine de 2 ani.
Deci, în concluzie, poate funcţiona, dar asta depinde doar de voi!
Ai încredere şi nu te mai întreba:
''oare o să meargă?''
Trăieşte prezentul şi savurează fiecare clipă!

7 răspunsuri:
| eurynomus a răspuns:

In nici un caz... e distanta prea mare. dar cum v ati cunoscut?

| xMikyZ explică (pentru eurynomus):

Păi ne-am cunoscut pe un joc, mai exact pe Counter-Strike... Am uitat să menţionez că eu am 13 ani iar ea 17. . straight face

| eurynomus a răspuns (pentru xMikyZ):

Sincer nu cred ca o sa tina relatia dar iti urez succes

| highheadshot a răspuns:

N-are cum sa tina.

| miamia1 a răspuns:

Ar putea tine o vreme, dar daca nu va vedeti tot o sa se destrame la un moment dat.

| Alex10Timisoara a răspuns:

E distanta prea mare d unde stii tu ce fake ea akolo.Gaseste-ti si u una aproape de tine

| HellDoll a răspuns:

Relatiile la distanta NU tin.
Stii tu, "ochii care nu se vad, se uita", trebuia sa fie iubire extraordinar de mare pentru asa ceva si din moment ce nu v-ati vazut deloc, ea n-are cum sa existe.
Plus ca e si o diferenta de varsta cam ciudatzica.