| Loredana248 a întrebat:

Prietenul meu inca vb cu fosta.eu sunt in aceiasi clasa eu el si cu fosta lui iar el este pentru mine primul prieten, il iubesc foarte mult si el spune ca ma iubeste, suntem impreuna de 11 luni iar cu fosta a stat 2 saptamani dar a iubit-o si ea l-a parasit pentru altul si acum ii pare rau.ea mereu se uita la noi si ma deranjeaza si mereu trebuie sa il atinga sau sa vb.acum cateva zile a fost balul si a stat cu mine toata seara si mi-a facut cea mai frumosa sera din viata.eu am plecat mai devreme iar el a mai ramas si dupa a dansat un dans cu ea iar el mi-a zis ca ea i-a trimis mesaj sa iasa singuri afara si nu s-a dus.a doua zi dupa bal un prieten de-al lui la rugat sa il insoteasca la o intalnire cu vara fostei prietenului meu si a venit si ea, el zice ca nu a facut nimic adica nu a pupat-o ca doar au vb si ca ea a aflat de la o prietena comuna ca eu am o parere proasta despre ea si a doua zi la scoala a fost foarte distant cu mine si,-a pupat doar de 2 ori si dupa ce ma pupa se intorcea la ea si parca se stergea si se ferea sa ma tina de mana si ea se uita non stop la noi si am vb cu el despre asta si a zis ca nu face nimic si ca nu pot sa ii interzic ca nu vb cu alte fete si ca nu pot sa il controlez.el zice ca nu simt nimic pentru ea si ca doar vb ca prieteni dar am vazut ca vb prin mesaje cu ea in fata mea si se ascund iar ea zice ca ii place dea ltii dar nu il lasa pe prietenul meu crying ce sa fac? nu vreau sa ma despart de el, il iubesc prea mult

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu face scene de gelozie pentru ca nu are rost, daca vb cu fosta nu inseamna ca e ceva intre ei, comporta-te normal

| Loredana248 explică (pentru mona):

Am vb cu ea si ea zice ca doar vorbesc, o sa incerc sa nu mai fiu asa geloasa, multumesc pentru raspuns :*

| Nyxi a răspuns:

Of draga mea, în primul rând bună! Mă crezi că am fost într-o situație atât de similară cu a ta? Am fost cu un tip din aceeași clasă, ne-am despărțit, dar am ținut și ținem enorm unul la altul, problema e că eu îl vedea stând în brațe cu fosta cea mai bună prietenă a mea (poveste lungă.) și mă sfâșia inima..simțeam că nu pot să respir, îmi țineam emoțiile în frâu și când ajungeam acasă eram o furtună.În cazul tău.el greșește enorm, nu e normal să vorbească încă cu ea dacă te iubește atât de mult pe cât spune, și de-asemeni nu e normal să se vadă cu fosta lui amică...mi se pare bătaie de joc. înțeleg că îl iubești, dar dacă ea a fost cu el înaintea ta și a iubit-o poate mai mult, atunci ce-a fost între ei nu vor uita..Probabil o să-și dea seama de greșeli dacă o să te piardă.iar dacă nu a ținut și nu ține la tine...atunci încă va mai umbla după respectiva tipă, colegă etc..Nu plânge draga mea. știu cum e, fii puternică, ești frumoasă (nu uita!)

| Loredana248 explică (pentru Nyxi):

Iti multumesc mult de sfat, ma bucur ca mai sunt persoane care chiar te inteleg:* si tu esti foarte frumoasa