| BiscuitexPapusaaa a întrebat:

Heiii!:* As vrea si eu un sfat. Am un iubit de 11 luni pe care il iubesc foarte mult. In ianuarie am cunoscut un baiat cu care am inceput sa ma inteleg perfect! Recunosc, m-a atras putin, dar el in toamna merge la facultate deci nu`mi sta capul la el. La inceput, pe iubitul meu nu-l deranja, dar acum nu mai suporta sa-i auda nici numele. Intr-adevar, intre timp, m`am tot vazut cu tipul acela, dar iubitul mereu stia. L`am intrebat ce are cu el si mi-a raspuns ca nu are nimic, dar cand sunt cu el sau ii vorbesc despre el simte ca ma pierde, desi eu nu l`as lasa pentru nimic in lume si stie asta. Mi-a interzis de multe ori sa vorbesc cu el si i-am zis ca nu pot pentru ca ne intelegem foarte bine. Intr-un final i-am promis ca nu mai vorbesc cu el. Nu m-am putut abtine imi e drag si acel baiat. Acum nu stiu cum sa-l fac pe iubitul meu sa nu mai fie asa. Imi puteti da un sfat? Va rog mult!(dau fundita:*)

Răspuns Câştigător
| FïяŠtℓovε a răspuns:

Uite cum e. daca spui ca il iubesti cu adevarat si nu l`ai lasa pentru nimic in lume merita sa faci multe sacrificii. gandeste`te ca daca continui cu acest baiat[care te intelegi bine cu elchatterbox] il poti pierde pe iubitul tau, si vei suferii enorm de mult, gandeste`te bine, ca nu merita. sfatl meu:nu mai vorbii cu acel baiat pentru ca preitenul tau are perfecta dreptate[doar daca nu vrei sa il pierzi] daca faci ca tine vei vedea ca am dreptate te asigur 100%. succes si sa alegi ce este corect:*:*

10 răspunsuri:
| BlancaFantasma a răspuns:

E normal ca pr tau sa fie gelos si sa-ti interzica sa mai vorbesti cu celalalt.cum au zis si cei dinaintea mea:tu cum te`ai simti daca el ar vorbii incontinuu cu o fata in ciuda geloziei tale?thinking chiar nu inteleg.stai cu un baiat de 11 luni si apare altul in viata ta despre care spui ca nu te intereseza prea mult caci va pleca la facultate.atunci de ce nu poti renunta sa vorbesti cu el desi stii ca iubitul ta se supara? e absolut normal sa reactioneze asa, sa nu te miri daca intr-o zi iti va zice sa te duci la celalalt ca pentru el nu mai existiwave

| bianca9422 a răspuns:

Ba zici ca te-a atras acel baiat ba ca nu l-ai lasa pe prietenul tau dupa ca iti e drag cel care merge la facultate

tu sti ce vrei?
incerci sa il schimbi pe iubitul tau, nu te-ai gandit cum te-ai simti tu daca el s-ar tot vedea cu una si nu ar renunta la ea.

mai bine gandeste-te cine ar trebui sa se schimbe dintre voi 2

| ThePunisher a răspuns:

Daca ai fi prietena mea si te-ai intalni cu alt baiat care ti-e drag, v-as lasa sa fiti impreuna linistit, fara sa va mai deranjez.

| FemeiaPisică a răspuns:

Daca am ajunge oameni ca tine nu ar mai exista fidelitate.
Tu cum te-ai simti daca ti-ar face asa iubitul tau sa fie atras de alta? Tot zici ca nu l-ai lasa pentru nimic in lumea asta si tu mori de dorul altuia care debea l-ai cunoscut? Dai dovada de o fata slaba si nu ii meriti pe nici unul!

| Deniisze a răspuns:

Este normal ca iubitul tau sa se comporte asa. Este gelos si nu vrea sa te piarda. Crede ca daca tu o sa tii legatura in continuare cu acel baiat pe el il vei uita si se va termina totul dintre voi. El te iubeste foarte mult! happy ( la iubitul tau ma refer ) bafta!

| lucik93 a răspuns:

Lasal pe ala nu mai vorbi cu el nu te mai vedea cu el.ai grija de iubitul tau ca asa e cel mai bine.problema nu e la el ci la tine ca nici tie nu tiar conveni sa se vada cu una si sa nu renunte.asa ca termino cu baiatul asta nou

| WOLVERINE_1558 a răspuns:

Sincer NU IL MERITI pe niciunul dintre ei angry. u spui ca stai cu el de 11 luni si il iubesti ei bine nu e asa. daca te simti atrasa si de altcineva NU IL IUBESTI ABSOLUT DELOC... poate il simpatizezi DAR NU IL IUBESTI! si spui ca nu l-ai lasa pentru nimic in lume. da sigur de asta esti atrasa si de celalalt

| SaveMe a răspuns:

Eu iti spun doar atat : Tu cum ai reactiona in locul lui? Nu te-ar macina gelozia la gandul ca ar putea saruta alta fata?

| BiscuitexPapusaaa explică:

Am uitat sa mentionez. iubitul meu nu e chair asa de ingeras cum l-am facut sa para.si cand el imi dadea peste nas.baiatul asta ma asculta si imi dadea sfaturi.am zis ca ma atras nu ca ma atrage.scuze dk v-am facut sa aveti o impresie proasta despre mine!

| mariaalex a răspuns:

Pf. sincer? nu prea ma intereseaza funditawinking raspunsu meu e sincer! daca pe tine te atrage un baiat si ai iubit si il iubesti asa cum spui tu chatterbox tu esti vinovata maxim! find ca e normal el sa se simta prost si sa-ti interzica. si app ca ai spus ca nu te poti abtine.straight face LOL ai iubit il iubesti si nu te poti abtine sa vorbesti cu un baiat cand o'sa te lase iubitu tau ai sa-ti dai seama ca nu e bine sa joci la 2 mesewinking