| Meeeeee23 a întrebat:

Heiii, bunahappy Am se eu nevoie de ajutorul vostru. In februarie am fost impreuna cu un tip timp de 3 luni. Ne-am despartit din cauza ca eu nu am vrut sa facem sex, adica i-am explicat ca vreau sa termin clasa si cand incepem vacanta vom avea timp, deoarece stam la o distanta destul de mare cam 40 de minute cu masina si nah cand ne intalneam nu aveam asa de mult timp sa stam impreuna.La ultim intalnire ne-am plimbat catva timp si dupa mi-a zis ca vrea sa o facem dar nu mai aveam timp, maxim 20 de minute. Lipsisem toata ziua de acasa si i-am explicat cum e treaba. Dupa ce ne-am despartit mi-a zis ca sunt ca celelalte chestii de genu si i-am zis sa nu ma mai caute, l-am sters de la prieteni pe facebook, si nu l-am mai cautat cateva zile buna pana cand, supa vreo 4 zile de cand nu mai vorbisem mi-a zis ca vrea sa ne impacam, eu i-am zis ca nu se poate ca m-a jignit si nu m-a inteles, el a zis ca e ok desi dupa ma suna mereu in fiecare zi si zicea ca ma suna sa il fac sa rada si ca ii este dor de mine. Mi-am zis sa ii mai acord o sansa dupa vreo saptamana dar atunci mi-a zis ca si-a facut o prietena.Am mai vorbit in timpul asta desi avea prietena si mi-a de cateva ori ca s-a saturat de ea si ma vrea inapoi, desi s-a sfatuit cu prietenii lui si acestia i-au zis sa o aleaga pe ea. Duminca am plecat cu el la Piatra ca prieteni, pe drum m-a tinut in brate si nu a sunat-o pe tipa aia deloc pana pe la 6 seara.Mi-a zis cand eram singuri ca vom ramane mereu prieteni si ca nu vrea sa patesc nimic, si ca voi putea mereu apela la el daca vreau sa ma ajute. In orice caz eu am plecat de acasa fara ca ai mei sa stie si a vorbit el cu mama si i-a explicat ca nu s-a intamplat nimic sa nu isi faca griji pentru mine, m-a sunat seara cand am ajuns acasa si m-a intrebat daca sunt okey daca parintii mei mi-au tinut morala si chestii. Luni am vorbit putin si mi-a zis ca ar vrea sa vin la el intr-o seara si sa o facem, i-am zis ca are prietena si ca nu mai suntem impreuna si mi-a zis ca asta e..In orice caz eu mai tin la el si nu stiu ce sa fac, acum e cu aia nu stiu daca ar lasa-o nu stiu ce sa inteleg, nu stiu daca sa il uit, sau sa continui sa sper la el nu stiu ce e in capul lui atata timp cat ma mai cauta si nu mai inteleg nimic, help me please sa stiu ce sa fac

Răspuns Câştigător
| Rotciv92 a răspuns:

E bine ce ai facut. Faptul ca te-ai despartit de el cand ai vazut ca nu te intelege si ca tu nu poti sa-i oferi ce el de fapt cauta. Tine minte baietii sunt porci, dar nu toti! ( iti zice asta un baiat ). Incearca sa treci peste el si nu cauta sa faci sacrificii pentru el pentru ca sincer nu merita. Un baiat care tine la tine si ii pasa, nu o sa te forteze sa faci nimic, nu o sa te santajeze sentimental, te va intelege, te va astepta si te va respecta. Respect pentru fetele ca tine! Pacat ca nu au mai ramas decat foarte putine...

15 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Are vrajeala multa in el si vrea doar un singur lucru...sa ti-o traga. A vazut ca nu vrei sa-i dai pasarica, a inceput sa te santajeze emotional, apoi daca a vazut ca nu tine vrejeala s-a razgandit si vrea sa va impacati, apoi sunteti doar amici si chiar vorbeste cu mama ta sa nu isi faca griji, dar iti mai propune inca o data se faceti sex...cu chestii de-astea m-au dat afara de la gradinita. Ia-ti distanta draguta, pentru ca e bagabont. happy

| DeeaMarry a răspuns:

Doamne, cat esti de naiva!
Scuze ca-ti spun asta, dar nu ma pot abtine.
Pentru toti e evident, doar pentru tine nu.
Acel individ nu urmareste decat SEX. Cu tine, cu noua prietena, nu conteaza! Daca e cu amandoua, cu atat mai bine.
Poti sa imi explici si mie ce iubesti la un astfel de individ?!

| Rotciv92 a răspuns (pentru DeeaMarry):

Daca ai fi iubit macar odata in viata ta, atunci comentariul tau nu si-ar mai fi avut rostul! LOVE IS BLIND! Bravo ei pentru ca e cu capul pe umeri spre deosebire de multe fete din ziua de astazi. Si in nici un caz nu a dat dovada de naivitate.

| DeeaMarry a răspuns (pentru Rotciv92):

Draga, ii spui asta unei persoane ce are o relatie de mai bine de 3 ani. Nu ma lua pe mine cu texte de genul "LOVE IS BLIND!", ca nu are rost. Dragostea apare in timp! Si persoana in cauza trebuie sa fie una deosebita, nu un marlan! In fine, o sa intelegi tu candva despre ce vorbesc. Atractia e cea oarba!
Normal ca e naiva daca si-a facut un asemenea prieten! O lasa dupa 3 luni de relatie, pentru ca refuza sa faca sex cu el! Din ceea ce spune ea, daca ar fi avut suficient timp ar fi facut-o cu el straight face. Nu e destul, vrea sa ii mai dea o sansa, doar ca individul deja si-a facut alta prietena. Pleaca pe nu-stiu-unde cu el, desi stie ce fel de persoana e, plus ca mai avea si prietena. Cica, in calitate de "prieteni". Ii mai cere odata sa o faca cu el, dar tot nu pricepe ce intentii are.
Normal ca a dat dovada de naivitate! E evident ca tipul vrea doar sa o foloseasca. Ca nu a mers inca pana la capat e altceva.

| Aasdfghj a răspuns:

Doamne, unele chiar sunteti prea proastestraight face Nu e destul de clar ca vrea doar sex de la tine?

| OnlineZ a răspuns:

Stiu ca pentru noi e usor sa vorbim. "Lasa-l ca vrea doar sex" Dar uite eu ma pun in situatia ta si imi dau seama ca e dificil mai ales tinand cont ca tii la el.Dar pot sa te felicit pentru o chestie si anume ca te-ai despartit de el cand ti-ai dat seama ca vrea ceva ce tu nu esti pregatita sa ii oferi. Parerea mea este sa astepti pana cand iti va demonstra ca te iubeste si ca nu poate sta fara tine, vad ca te duce capu' si cand o sa vina momentul o sa iti dai seama. Iti dau un sfat prietenesc, daca e sa fie al tau o sa fie daca nu nu trage de el sau nu face sacrificii pentru cineva care nu merita. Stii vorba aia ...Nu pune virgula unde trebuie sa pui punct.Te pup si numai bine!

| Dariusuu a răspuns:

Lasă-mă să te ajut!

E clar din cele spuse că el vrea doar să te bage în bage în pat și să facă sex cu tine sau dragoste, nu stiu ce e în capul lui.
Dacă tu îi cazi în plasă și te culci cu el îți garantez că nu va întârzia să apară și aceea fată care să-i stârnească interes iar tu vei rămâne dezamăgită, rănită, cu multe răni în suflet.

Asta vrei?

Ai grijă de tine, nu-ți oferi corpul cui nu merită, vei regreta mai târziu.
Eu spun să-l uiți. Mai sunt băieți care așteaptă iubire sinceră de la o fată.

Te pup.Fii deșteaptă draga mea

| Alcyon a răspuns:

Evident, tipul nu vrea decat sex. Cu tine, cu prietena, cu una oarecare... nu conteaza. Ai facut bine ca te-ai despartit de el.

| TeckTonik997 a răspuns:

Are alta. pe tine te vrea de curva... usor de inteles

Răspuns utilizator avertizat
| adeluna a răspuns:

Zi-i franc ca de tensiunea sexuala poate sa scape singur. Stie el precis cum. Daca e dispus sa astepte pana cand vei fi pregatita bine, daca nu un altul mai rabdator va fi norocosul.
Trbuie sa pui situatie un punct sau altul. Intreaba-l clar daca vrea sa fiti impreuna sub conditiile tale sau nu. Dar ca nu o sa va impacati daca contiunua asa si nu o sa il lasi sa te preseze in a te grabi. Ah, si te rog eu personal transmite-i ca un barbat adevarat face o femeie sa-l doreasca, nu se tine dupa coada ei ca un catelus in calduri. Nimic nu e mai putin sexy decat sa impori sex.
Girl power!

| BpBycaBestEVer a răspuns:

Nu stiu cum ai reusit tu sa fi intr-o luna (FEBRUARIE) cu un tip timp de 3 luni...S-au dus dracu toate teoremele despre spatiu/timp ..etc

| HeadShoot32 a răspuns:

"Pre multe cuvintie."

| Meeeeee23 explică:

Va multumesc tuturor pentru ajutor big grin

| Diana9966 a răspuns:

Hmmm,cam complicata situatie.Nu vreau sa te descurajez, dar mai bine ramaneti doar prieteni. Ii evidend ca vrea de la tine doar o partida de sex. Acum el are prietena, asa ca mai bine lasa-l in pace, nu iti fa griji mai exista baieti pe lumea asta! :* sper ca te-am ajutat...happy