| anonim_4396 a întrebat:

Heiii TPU AM si eu nevoie de ajutor. Dau fundoii si vot la celelalte :* Deci sa incepem Ieri cand am inceput scoala, un coleg de clasa m`a tot bagat inseama A incercat, eu l`am cam resprins Desi nu vroiam, dar imi era rusine sa nu creada ca il plac. Si clasa trecuta, tot incerca sa ma faca sa rad, sa se bage in seama cu mine Era ft. dragut. NOi 2 nu prea vb nu stiu. de ce Acum sa revenim la prezent A doua zii, adica azi nu m`a bagat deloc in seama S`a comportat ca si cum nu as fi existat. INainte se tot uita pe la mine in timpul orei, si acum nimic A inceput sa sa vb cu toate fetele din clasa numai cu mine nu Asolut nicio privire. Credeti ca renuntat la mine? Clasa trecuta, nu prea il bagam deloc in seama, dar tot nu se lasa batut Si colegii mei sunt aproape siguri ca ma place, deci ce s`a intamplat? M`am simtit destul de naspa. NU vreau sa par o obsedata de aia de un baiat, dar totutsi am nevoie de o parere, va rog :O3 MUltumescc ca ati citit si pentru sfaturi :*:*

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
7 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Te baga in seama un an,tu nimic.
A stat o vara pe ace...
Acum ca a inceput scoala,fericit de revedere,iar te-a bagat in seama,tu iar nimic!
Pai,daca te tot baga in seama si tu il tot respingi,ce si-a zis si el? Ia s-o fac putin geloasa si sa n-o mai bag in seama deloc!
E psihologie inversa!
Ti-a aratat clar CUM e sa nu te bage in seama,ti-a aratat cum e sa NU-L ai la picioarele tale!
Si,se pare ca a reusit cu asta,mai mult decat a reusit chinuindu-se un an si ceva!
L-ai secat,acum asteapta.
O sa-ti dea din nou atentie, mai ales daca te vede mai trista sau vorbind cu alti baieti.
Dar baiatul e mort dupa tine, nu-l mai chinui!
Mult noroc!

| MeGustaaaaa a răspuns:

Dupa descriere, mi-am dat seama ca te place.Probabil ca i-ai facut tu ceva in perioada asta, si acum te cam ignora.Intreaba-l de ce te ignora, aduna curaj si spune-ii! Asta te va ajuta mult! Am o presimtire ca te place inca si ca va vorbii cu tine!:*

| Noemy99 a răspuns:

Poate ca s-a suparat pentru ca nici tu nu prea il bagai in seama...daca chiar il placi mai incearca si vb tu cu el si poate atunci o sa reinceapa si el sa vb din nou cu tine si cine stie... poate pana la urma o sa fiti impreuna:* sper ca te-am ajutat. fundita?:O3

| Isabellla a răspuns:

Daca el nu te mai baga in seama inseamna ca el crede ca tu nu il placi.Incearca sa te duci tu sa vb cu el sa glumiti si vei vedea ca se va schimba.Succeshappy

| yonootz321 a răspuns:

Cred ca stiu motivul pentru care nu a mai vorbit cu tine. E din cauza ca mai trebuie sa pui mana pe o carte de limba romana. Mi-e foarte greu sa inteleg limbajul in care scrii.

| anutza_6872 a răspuns:

Denisa,eu cred ca acesta este un sens de a iti atrage atentia (pentru ca pana acum te-a tot bagat in seama si l-ai respins iar acum pentru a te face oarecum "geloasa" nu te ai baga in seama vorbeste cu toate celalalte fete) Eu asta cred. Sper ca ti-am fost de ajutor.winking

| Sk8erLife a răspuns:

Pai. thinking el a incercat sa-ti atraga atentia sa te faca oarecum sa-l bagi in seama daca el a vazut ca nu trezesti interes a renuntat daca si-a dat seama ca nu face nimic cu tine