| ßianca a întrebat:

Heiii TPU`. Ieri m.am impacat cu fostul prieten. inainte sa ne despartim eu eram foarte indragostita de el, dar acum parca s-a schimbat ceva. numai am aceea atractie fata de el. [n.am fost cu el: 3 saptamani. happy relatia a fost de 1 luna jumate.] Intrebarea mea: ce pot sa fac sa am din nou incredere in el`? Si el in minee`batting eyelashes, ca ieri in unele momente, imi dadea de inteles ca nu are incredere in minee. ce pot sa fac?
Astept raspunnnssss.:* urgennnntttt`:*.

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu e nevoie sa deschizi o discutie despre asta,subiectul incredere nu se discuta,se demonstreaza!
Vei fii tu,cu zambetul,cu dragalasenia ta,cu cuvintele tale dintotdeauna si-l vei lasa sa te "regaseasca",sa se linisteasca,sa-i iasa din minte gandurile legate de neincredere.
Nu fa nimic nefiresc,nu schimba ceva la tine,discuta cate-n luna si in stele, asa cum faceai intotdeauna.
Cu cat mai repede intra situatia in normal, cu atat veti simti o siguranta mai mare si totul va fi mult mai bine.Stabilitatea si normalitatea sunt cele care induc sentimentul de siguranta.
E normal ca, dupa 3 saptamani sa fiti ceva mai crispati si mai tematori,amandoi ati fost raniti si,incercati sa nu mai treceti inca o data prin asta!
Asa ca,reluati vechile voastre mici ritualuri si cuvinte, cat mai repede si regasiti-va!
Veti ajunge curand exact acolo unde erati in vremurile voastre bune!
Si, iubiti-va!happy

| ForeverAnonim a răspuns (pentru greece12):

Imi place ce raspunsuri dai raised eyebrows... frumoss big grin

| greece12 a răspuns (pentru ForeverAnonim):

I'm trying!happy

| NatureSelf a răspuns:

I castigi incredere din nou cu timpul, cu rabdare, daca il mai iubesti si il vrei inapoi, insistand la el mereu nu rezolvi nimica. Ia si tu o pauza, si astepti putin timp, sa mai epuizeze lucrurile. Apoi sunt sigur ca el va veni la tine. pai la cine sa mearga? daca te iubeste, ai incredere in tine. Asta e simplu.

| lovevampire18 a răspuns:

Este normal ca dupa 3 sampamani sa nu va mai intelegeti asa bine dar se va rezolva cu timpul doar daca vei fi u cea din nainte.