| ciufuliiciii a întrebat:

Hei TPU, am cateva probleme, acum ceva timp m-am imprietenit cu un tip, era super de treaba si puteam vorbi orice cu el. dupa ceva timp am devenit tot mai apropiati, vorbeam non-stop, el imi povestea de fosta lui relatie eu de ale mele, pana intr-o zi cand mi-a spus sa scapam de probleme si sa ne combinam, eu nu am crezut ca vorbeste serios, am luat-o mai mult ca pe gluma, dar el a insistat... dupa ne-am intalnit mai des, m-a sarutat oarecum, dar eu am fost mereu foarte distanta de el. i-am spus de la inceput ca nu vreau sa stricam prietenia si el a zis ca nu se va strica nimic, in fine pana la urma s-a suparat pe mine, deoarece eram foarte rece cu el. si nu prea ii dadeam atentie. dupa ne-am certat, i-am explicat ca de fapt il plac dar am acum niste probleme, dar a zis ca el a incercat prea mult...
dupa nu am mai vorbit aproape 2 saptamani, nu am vrut sa insist pentru ca imi zisese ca s-a certat cu niste prietene si avea o stare proasta.
Azi l-am bagat in seama, i-am zis "Hei" si el "hei:*" dupa am vorbit cum vorbeam aproape mereu, dar fara dulcegari si altele, eu inca il plac, si de la o vreme l-am vazut din nou apropiat de fosta, nu as vrea sa-l pierd dar mi-e frica ca e prea tarziu. si in plus de cand nu am mai vorbit cu el un alt tip mi-a spus ca ma place, pe care si el il cunoaste si tot imi spunea ca ne-am putea " ajuta reciproc " fiindca amandoi sufeream. Acum nu mai stiu ce sa fac, sa vorbesc cu primul sa rezolv ceva, sau pur si simplu sa-l accept pe al doilea, desi as parea foarte naspa in fata primului, caruia practic nu i-am dat o sansa atunci cand trebuia. Dar stiu ca el e cel pe care-l plac, la care tin si pentru care as face orice sad deci ce as putea sa fac?

7 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Ascultati inima, acceapta greseala si cere scuze, daca vrei sa ai o poveste frumoasa de dragoste! spune-i cat de mult te-ai gandit la el, la voi si ca esti dispusa sa dai o sansa!

| RAY a răspuns:

Exprimati sentimentele fata de el direct in fata, e o greseala sa ca ai fost asa rece poate tea iubit a suferit si acum sti ce crede ca tiai batut joc de el si are dreptate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa te duci sa-i spui ca ai fost o proasta dar ca vrei sa-ti treaca. ca nu mai vrei sa fi proasta si sa te ajute sa-ti treaca

| Katherineeeee a răspuns:

Explica-i de ce ai fost asa distanta fata de el, poate va intelege. Daca va spune ca te iarta, poarta-te cat mai frumos cu el ca sa-i dovedesti ca tii cu adevarat la el. Daca spune ca nu-l mai interesezi, atunci lasa-l - poate nu stie ce pierde. Sper ca te-am ajutat!

| lavida a răspuns:

Sa vorbesti cu primul si sa clarifici situatia in care va aflati...

| alkhymeia a răspuns:

E clar ca amandoi sunt praf..asteapta-l pe urmatorul

| Phantasm a răspuns:

Esti proasta si punct.
cred ca te ascunzi dupa deget. adica tu tineai la tip si iti placea de el dar totusi erai foarte rece?

du-te si discuta cu bunica-ta daca aici nu ai tupeu sa spui adevarul.