| missME a întrebat:

Hello! am din nou o problema: Sunt cu un baiat de 5 luni, dar parintii mei nu au fost de acord de la inceput, nici ei si nici cunostintele mele, spunand ca nu este baiatul potrivit pentru mine. Pt ca nu am mai suportat presiunea si stresul am decis sa ma despart de el, desi ma doare sufletul deoarece stiu ca ma iubeste mult si cel mai teama imi este sa nu regret mai tarziu pentru ca am renuntat la persoana care ma iubeste, mai ales ca in ziua de azi sunt putini baieti sinceri. Dar aste este viata, eu am 16 ani si nu am puterea sa infrunt toate criticile si cometariile care vin din toate partile, poate ca nu e bine ce fac, dar alta solutie nu am. I-am spus ca vreau sa ne desp pentru ca nu il mai iubesc la fel de mult ca la inceput si ca e mai bine sa ne desp pentru ca s-au adunat mai multe si nu mai pot sa continui. Bineinteles ca el este nedumerit si se gandeste la tot felul de prostii si mi-e greu sa-l stiu asa pentru ca eu nu i-am dat argumente clare pentru hotararea mea.Credeti ca e mai bine sa il las sa creada ce vrea si sa il uit sau sa ii s[pun adevarul? eu as vrea sa ramanem prieteni, dar el nu vrea... oare daca ii voi spune adv motiv va intelege si imi va fi aproape ichiar daca nu vom mai fi impreuna sau ma va judeca gresit? mi-e teama sa nu fie prea tarziu sa ii spun adevarul acum pentru ca a trecut o saptamana de cand ne-am desp si sincer, nu stiu cum sa procedez, pentru ca nu vreau sa-mi poarrte pica. sad

Răspuns Câştigător
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

E important să-i spui adevărul. Atât pentru tine ca să te ştii împăcată cu tine însăţi cât şi pentru el ca să nu devină misogin.
Una - două fete care să se despartă de el aşa, pe motive evazive şi uite-aşa mai apare un misogin şi începe să le rănească şi pe altele.
Dacă te-au afectat atât de tare criticile şi au învins, înseamnă că oricum ce simţeai pentru el nu era iubire şi oricum nu eşti pregătită pentru o relaţie astfel că ai luat o decizie bună pentru el.
Succes!

5 răspunsuri:
| Азбука a răspuns:

"mi-e teama sa nu fie prea tarziu sa ii spun adevarul acum pentru ca a trecut o saptamana de cand ne-am desp si sincer, nu stiu cum sa procedez, pentru ca vreau sa-mi poarrte pica."

- Dusmanii-ti poarta pica, ei n-au valoarea ta...
De fapt, vrei sa-ti poarte pica?

La naiba! Greu tare, limba romana...

| haiZI a răspuns:

In primul rand spune-i adevaratul motiv al despartirii, sa nu te urasca si iti iei si piatra de pe suflet.In al doilea rand chiar se gasesc greu baieti sinceri si nu poti fii sigura ca el a fost sincer cu tine 100%. Poate familia ta stie ceva despre baiatul asta si de asta au vrut sa va despartiti, nu cred ca au zis asa, fara motiv.Nu-ti face griji ca mai gasesti baieti care sa te placa.pa pa

| cristinuta01 a răspuns:

5 luni destul de putin ca sa cunosti o persoana!
habar nu ai cat de mult mint baietii in ziua de azi

| missME explică:

Pentru Азбука: nu stiu daca ai obs, dar am corectat si a fost o greseala din neatentie. Nu te mai grabi sa tragi concluzii, ok?

| Dyzzy_4773 a răspuns:

Eu zic sa ii zici adevarul...si eu am patit tot cam asa dar am continuat relatia chiar daca parintii mei nu erau de accord si pana in ziua de astazi sunt impreuna cu respectivul fara ca ai mei sa stie.Nu am vrut sa renunt la el pentru ca il iubesc prea mult si u poti face acceasi chestie nah... acum depinde doar de tine ce decizie iei baftawinking:*