| LittleGirl96 a întrebat:

Hello happy
Am nevoie de niste sfaturi... Peste 2 luni am un eveniment important si vreau sa iau o rochie fara bretele, dar am o problema cu sanii, sunt mici. Purtam sutien,dar e si cu spatele putin gol si va arata urat.
Ce as putea lua pentru marirea lor? Am auzit ca tinctura de marar e buna, dar nu stiu daca sa iau sau nu.

Dau funda :*

3 răspunsuri:
| Satango a răspuns:

Bună!

Uite nişte trucuri pentru mărirea sânilor:

1. Exercitiile fizice sunt foarte importante pentru mentinerea elasticitatii si a fermitatii sanilor. Cele mai indicate sunt ganterele, dar daca nu aveti, le puteti inlocui cu sticle de jumatate de litru, umplute cu apa. Cu picioarele usor departate si cu mainile pe langa corp, ridica bratele lateral pana ajung paralel cu podeaua, dupa care coboara-le incet. Repeta exercitiul in 3 serii a cate 10 ridicari, de 3 ori pe saptamana. Instructorii de fitness ne recomanda si semiflotarile, pe care le efectuam stand sprijinite in genunchi si maini.

2. Alegerea sutienului perfect ne scuteste de multe neplaceri. Catalin Botezatu a declarat, in urma cu ceva timp, ca o rochie superba isi poate pierde din stralucire daca purtam un sutien nepotrivit. Alegeti cupa si marimea potrivita sanilor vostri. Sutienele prea mari creeaza un efect optic dizgratios, iar cele prea mici, va turtesc sanii. Una dintre cele mai ingenioase inventii a secolului trecut este sutienul Wonderbra, care nu ar trebui sa lipseasca din garderoba vestimentara.

3. Dusurile scotiene sunt o solutie pentru mentinerea fermitatii. Inainte de a iesi de la dus, rafatati-va sanii, alternative, cu apa rece si apa calda. Acest exercitiu da rezultate si in cazul celulitei, dusmanul numarul 1 al femeilor.

4. Hidratarea si ingrijirea zilnica a sanilor va ajuta sa ii mentineti in forma si sanatosi. Deoarece pielea pieptului este mai sensibila decat cea a tenului, este recomandat ca, dupa dus, sa folositi creme speciale pentru bust si fermitate. Maasati-va usor, iar rezultatele nu vor intarzia sa apara.

5. O rochie sau o bluza cu vedere spre un decolteu provocator nu va trece, cu siguranta, neobervata. Truc: aplicati pe decolteu pudra stralucitoare, pentru efect de marire.

marire sani6. O alta solutie pentru a avea sani mult mai mari, este sa ramaneti gravida. In timpul sarcinii, corpul unei femei trece prin multe schimbari, iar sanii nu fac exceptie de la regula. Daca un copil nu intra in planurile voastre de viitor, va puteti ingrasa cateva kilograme. Surplusul de greutate pe care il veti acumula se va depune, in cele mai multe cazuri, direct pe sani.alta solutie pentru a avea sani mult mai mari, este sa ramaneti gravida. In timpul sarcinii, corpul unei femei trece prin multe schimbari, iar sanii nu fac exceptie de la regula. Daca un copil nu intra in planurile voastre de viitor, va puteti ingrasa cateva kilograme. Surplusul de greutate pe care il veti acumula se va depune, in cele mai multe cazuri, direct pe sani.

7. Tinctura de marar, produs 100% natural, este recomandata de unii specialisti ca tratament sigur pentru marirea sanilor. Se ia de 3 pe zi, cate o lingurita diluata in 100 ml apa, inainte cu 15 minute de a manca, timp de 21 de zile. Pentru uz extern, este recomandat sa folositi uleiurile de marar si germeni de grau. Tinctura se gaseste la Plafar si costa 5, 5 lei.

Desigur poţi să apelezi şi la medicamente, dar, părerea mea nu e sănătos. Eu una nu aş face asta.

AI putea să îţi cumperi o altă rochie care să-ţi favorizeze sânii mici. Cum ar fi:

https://www.google.ro/......ps?/search

De aici poţi să comanzi rochii online :

http://www.wildfashion.ro/rochii?gclid=CJyDtNmR0LsCFYZZ3godl1QA7g

Te uiţi şi tu la fetele care sunt îmbrăcat in respectivele rochii, te uiţi la sâni şi îţi dai seama care ţi s-ar potrivi.

Baftă!

| Marean24 a răspuns:

Stii ce? Ia-ti un sutien push-up. e cea mai buna variant de momentwinking
Cati ani ai?