| ElisaAna a întrebat:

Hello
As avea nevoie de cateva păreri din partea voastră in ceea ce priveste situatia următoare:
Sunt impreuna cu un baiat. Ambii peste 21 de ani. Problema e in felul următor: el nu se excita, mie imi plac saruturile lungi, pasionale, mângâiere, atingeri, chestiile acestea care mi se par cat se poate de cuminți și normale atunci când se presupune că iti place o persona ba chiar o iubesti. Iti doresti sa faci asta.
Ei bine, el nu...Si aici excludem ideea situației de a fi certat cu dușul, sta e exclus noi fetele stim cat timp petrecem în baie pentru îngrijirea corporală. Si nici hidoasă nu sunt.
Gay nu este si su nu imi pot explica. Atras de mine este și ii place de mine pentru că mi-a spus si se vede asta. Dar nu inteleg de unde reținerea asta in momentele intime și nu e ca o jena sau timiditate. Pur si simplu ma da la o parte si spune sa il las in pace.

25 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Faza e ca noi barbati nu suntem doar roboti sexuali, tu il iubesti sau il ti ca tampon emotional?

| ElisaAna explică (pentru RAY):

Da il iubesc. Altfel zbura de mult.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu ai observat, dar organul lui nu reacționează când vă mozoliți?
Dacă și ăla zice să îl lași în pace, eu zic să îți cauți unul cu care să faci război. Și pace.

| ElisaAna explică (pentru sadrian46):

Nu stiu ce sa zic...

| sadrian46 a răspuns (pentru ElisaAna):

Asta este ideologia mea, părerea mea despre viață.
Nouă ni se pare că gândim numai cu creierul, atunci când creierul emite anumite propoziții pe care le numim gânduri. Dar mai avem ceva miliarde de miliarde de celule care au și ele gândurile lor, ele gândesc pentru noi. Cel mai importante din corpul tău sunt ovulele și mama lor, ovarele. La el, sămânța. El crede că face ce vrea, dar se înșeală rău. Și dacă la acele celule ale lui, nu le place de tine, el este confuz și te respinge. Asta zic eu, dacă tu nu știi ce să zici.

| ElisaAna explică (pentru sadrian46):

Multumesc sad

| mihai69 a răspuns:

Nu prea sunt sigur că am înțeles bine cum stă treaba, dar senzația mea este aceea că amicul tău de fapt respinge (sau nu acceptă) modul tău de a-l incita, nu că de fapt nu se excită deloc.
Și în cazul ăsta, cel mai bine e să clarifici cu el ce și cum. Noi n-avem de unde să știm ce anume îl incită pe el, cum i-ar place să fie „sedus" de o fată.

| ElisaAna explică (pentru mihai69):

Inteleg. Dar nu am un mod agresiv sau agasant...chiar deloc. Dar asa este cum spui. Cu siguranta nu accepta modul meu, pe mine pentru că e imposibil să nu se excita deloc.

| Andreeush a răspuns:

E clar că lui nu îi plac astfel de lucruri ori nu sunteți compatibili.

| ywar a răspuns:

Schimba-l, e simplu! Nu merita sa-ti bati capul cu exemplare care au apucaturi de mironosite. Pa! Neeeext! Viata-i scurta! E dura. Maine putem foarte bine sa nu mai fim. Profita de aceasta varsta cat poti si nu sunt obligatii. Stiu ce spun. Sunt un barbat matur si inteleg destule.
Fiecare broasca isi cheia potrivita.

| ElisaAna explică (pentru ywar):

Stiu. Chiar Inteleg, mintea intelege foarte clar ce spui dar e mai greu cu sufletul. Imi e greu sa renunț. Poate ar trebui să am mai mult orgoliu?

| ywar a răspuns (pentru ElisaAna):

Si cum vrei tu sa te intalnesti cu un om. sau copilas, dupa parerea mea care nu te place. Trebuie sa fie cu ea bat, cand face sex cu tine. Daca nu e in limba dupa tine si in afara dormitorului si in dormitor, e zero! Nu merge nimic. Pa! Toti am trecut prin asta. Si eu mi-am iubit sotia sa stii. Din pacate numai eu iubeam.
Daca ar exista un avantaj din relatia cu el, tot ar fi ceva. Sa stie macar sa te tavaleasca in pat de sa nu mai stii de tine. dar nu e! Concluzia o tragi singura.

| RobertMoon a răspuns:

De cand sunteti impreuna? Poate nu are chef mereu de chestii de genul sau nu stii cum sa-i dai acel turn on sau poate are o problema cu testotsteronul cauzata de medicamente sau stress. Are vocea groasa si par pe fata la 21 ani?

| ElisaAna explică (pentru RobertMoon):

Da, are vocea groasă și are barba. Are peste 21 de ani. Suntem impreuna de ceva timp...peste un an

| Irinel15123532 a răspuns:

Probabil e un baiat mai serios si nu ii plac lucrurile acestea decat la momentul potrivit.

| GirlOnline81 a răspuns:

Ești dispusă sa mergi mai departe de mângâieri și atingeri, sau doar îți place sa te joci cu focul?
In cazul celei de-a doua variante, nici nu ma mira ca te da la o parte.

| ElisaAna explică (pentru GirlOnline81):

Nu se pune problema de a-mi bate joc. Sa aprind focul si sa l las sa arda apoi singur, degeaba.

| GirlOnline81 a răspuns (pentru ElisaAna):

Atunci decât cu așa iubit, mai bine singura.

Răspuns utilizator avertizat
| stefan1993ful a răspuns:

De ce nu as avea eu o fată cum esti Tu? ...m.ai facut să plâng!