| XxBlueRosexX a întrebat:

Hello, bănuiesc ca sunt insărcinată doar ca nu am simptome, doar pofta de mâncare puțin scăzută, partea ciudata e că am luat pastile(Belara) până pe 9 august, după m-am oprit iar ultimul contact sexual l-am avut 17 august cu finalizare înăuntru, din câte știu doar după un anumit timp mai exact 3 săptămâni, o lună de la oprirea pastilelor se poate rămâne sau se poate și la câteva zile? Nu imi doresc copii momentan deoarece nu mai sunt cu băiatul respectiv dar dacă e sarcină nu o sa fac avort.

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pofta de mancare nu este simptom in sarcina, dar lipsa menstruatie este.
Fa un test de sarcina, dupa 21 de zile de la ultima partida sexuala, fiindca nimeni nu stie cum raspunde corpul tau, dupa ce ai renuntat la anticonceptionale, unele femei raman insarcinate imediat, altele avand nevoie de ani de zile, sa mai poata ramane gravida.

| dullcat a răspuns:

Pofta de mancare nu e simptom relevant.Fa un test de sarcina pentru a afla.A trecut deja o luna de atunci si vei avea rezultate concrete.

Daca nu iti doresti copii foloseste prezervativ! Pastilele astea iti deregleaza organismul si nu merita deloc.Cand te vei lovi cu capul de pereti vei vedea/intelege.

| Hyperion7 a răspuns:

De apreciat totuși că nu vrei sa extirpezi viața unui suflet nevinovat thumbs up

| FindMyName a răspuns:

Hai sa îți explic ceva...
Sarcina mereu poate avea șanse odată ce s-a penetrat vaginul(adică a intrat penisu în vagin). Dacă ai făcut sex neprotejat (exista doua tipuri: protejat si neprotejat), odată ce a intrat sperma în vagin, atunci ai rămas însărcinată.
Cat despre sexul protejat: se folosește prezervativ, de aceea i se spune protejat, pentru că prezervativul te ajută să eviți bolile cu transmitere sexuala și sarcinile nedorite.

| VadimIvanov a răspuns:

Poți face testul de sarcină, așa afli dacă ești sau nu însărcinată.

| PrinceCharming a răspuns:

De o fi sa fie sanatos si sa ai grija de el.
Intrebare: daca ala nu era sotul tau atunci de ce-i permiti sa ejaculeze in tine? Si mai ales de ce-i permiti sa te reguleze fara prezervativ?

| XxBlueRosexX explică (pentru PrinceCharming):

Eram in relatie cu el de 2 ani doar ca n-em despartit din cauza infidelitatii(din partea lui)

| XxBlueRosexX explică (pentru PrinceCharming):

Plus ca mereu am facut asa si in 2 ani de zile finalizarea aproape mereu era inauntru si nu am ramas nicioidata insarcinata

| AlexSch a răspuns:

Ce te face sa crezi ca esti? Doar ca ai pofta de mancare?! Contraceptia incepe din prima zi de administrare si se mentine in timpul pauzei de sapte zile.