| inloveforever a întrebat:

Hello dragilor! Am si eu o intrebare, la care doresc un raspuns cat de repede se poate. Bun, deci sa incepem : imi place de un baiat foarte mult, am fost colegi de gradinita si acum suntem in aceeasi scoala. Nu am tinut legatura multi ani, dar acum m-am gandit sa ii comentez la o fotografie si astfel a intrat din nou in vorba cu mine. Mi-a tot pus pupici si inimioare si vorbea foarte deschis cu mine, orice, chiar orice. Apoi zicea ceva de genul ca sunt foarte frumoasa, dar a spus si de cateva fete din clasa mea faptul ca sunt frumoase. Apoi a inceput scoala si eu impreuna cu doua colege tot mergem langa clasa lui. Nu prea imi convine acest lucru, deoarece poate ma crede obsedata. Ideea e ca pe facebook e foarte vorbitor si papacios si in realitate nici nu ma saluta si ma deranjeaza acest lucru. Azi in sfarsit m-a salutat, dar s-a inrosit tot la fata si si-a indreptat capul in jos, dar mi-a zambit. Nu stiu, s-ar putea putea sa fie si zodia, e varsator si din cate am inteles e destul de timid si cand merg pe acolo nu prea iese din clasa. Cum sa ma comport cu el, sa fac oare eu primul pas? Daca da, cum sa procedez? Sa intru eu prima pe el pe internet sau sa astept? Va rog, raspunsuri rapide. Funda :*! Multumesc puppy dog eyes

5 răspunsuri:
| motan444 a răspuns:

Baiatul te place sigur dar e timid fa tu primul pas dar fara prietenele tale de fata doar voi 2 mult succes

| inloveforever explică (pentru motan444):

Prin primul pas, asta fiind cum? nu pot merge in fata lui sa zic :,, Ma vrei sa fii cu mine, da sau nu?,,

| motan444 a răspuns (pentru inloveforever):

Fii si tu tandra ia-l de mana cand treceti strada intreaba-l cum ar arata persoana perfecta pentru el pe urma intreaba-l ce parare are despre tine si ii zici daca nu ar vrea sa fiti ceva mai mult decat amici

| BSwwatch a răspuns:

Este timid, atata tot!

| Mary1904 a răspuns:

E ciudat, dar am o prietena care are un frate. Si sunt cateva fetite (14-15 ani) care se plimba tot timpul prin fata casei lui. Vorbeste foarte urat despre ele... o sa pari disperata. Daca iti place, spune-i ca iti place, nu-l mai "spiona", nu le place lucrul asta. Bafta!