| MBAAA a întrebat:

Hello! In fiecare dimineata, cand ma indrept spre scoala, vad in statia de tramvai un baiat care se tot uita la mine, si eu la el, ce-i drept. Nu ne cunoastem. In ultimele zile nu l-am mai vazut. Dar cand ne vedem, parca simt ca ma priveste mai diferit fata de cum ii priveste pe ceilalti din jur, cateodata cand ma uit eu la el, isi schimba privirea, ca si cum ar vrea sa-mi dea de inteles ca nu se uita la mine. Oare ma place? As vrea sa stiu si cum sa fac ca sa ma bag in vorba cu el, sunt mai timida de fel si nu prea am tupeu, observ ca nici el. Dau funda celui mai bun raspuns si fara mistouri :*

Răspuns Câştigător
| ade291 a răspuns:

Poate se uita la tine, deoarece te vede aproape zilnic. Daca zici ca intoarce capul atunci cand te uiti la el, s-ar putea sa te placa. Poti intra in vorba cu el, daca ti-e rusine sa te duci sa-l intrebi de ce se uita la tine, poti sa ii zici ca ti se pare cunoscut (chiar daca nu e asa), doar pentru a vorbi cu el.
Succes!

19 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Îl oprești la coborâre și îl întrebi politicos de ce se uită insistent la tine!
Pa, pa.

| MBAAA explică (pentru Legiuitoarea):

Poate imi spune ca doar mi se pare, ciar ca mi-ar taia tot cheful laughing

| Geoosh98mtfc a răspuns (pentru Legiuitoarea):

laughing da bine...o sa ii dea una in cao si gta
Mai bine il ignora ..doar daca nu il place si ea :*

| Geoosh98mtfc a răspuns (pentru Legiuitoarea):

laughing da bine...o sa ii dea una in cap si gta
Mai bine il ignora ..doar daca nu il place si ea :*

| MBAAA explică (pentru Geoosh98mtfc):

As fi curioasa sa stiu de ce se tot holbeaza, si mai departe de ce nu...laughing

| Geoosh98mtfc a răspuns (pentru MBAAA):

Si mie mi se mai intampla asa.dar ma uit ciudat la el ca si cum " Ce dumnezeu are ista... de se tot uita la mine " ..si apoi el nu se mai uita rolling on the floor
Adica asa cred //nu stiu ce face din spatele meu rolling on the floor

| MBAAA explică (pentru Geoosh98mtfc):

laughing))) cel care se uita la mine nu cred ca face nimic pe la spatele meu, adica nu stiu dar pare genul de baiat care e foarte cuminte, si nu foarte vorbaret laughing si cum eu nu am tupeu sa ma duc la el sa ma bag in vorba, cam slabe sanse sa tinem legatura, doar din priviri daca e laughing

| Geoosh98mtfc a răspuns (pentru MBAAA):

laughing)daca e dragut ..si daca as avea curaj.l`as intreba cum il cheama, id-ul, daca e singur ..si altele laughing)
Intru direct la subiect "Ai prietena " laughing

| MBAAA explică (pentru Geoosh98mtfc):

Poate zice ca il iau la misto laughing as vrea sa fie ceva gen sa ma ciocnesc de el ''din greseala'' sau cam asa laughing oricum nu cred ca o sa iasa tongue

| Geoosh98mtfc a răspuns (pentru MBAAA):

laughing ..Imi pari de treaba :*..as vrea sa mai tinem legatura happy:*

| MBAAA explică (pentru Geoosh98mtfc):

Vorbesti cu mine sau asta e replica pentru el? laughing

| Geoosh98mtfc a răspuns (pentru MBAAA):

Cu tine :* laughing

| MBAAA explică (pentru Geoosh98mtfc):

Am inteles tongue ok, de ce nu :*

| Azµre a răspuns (pentru MBAAA):

Păi, măcar să zică așa și să nu sară pe tine ))

| MBAAA explică (pentru Azµre):

Nu cred laughing

| BlackOldSun a răspuns:

Deja ca te ai uitat mai mult de 5 sec la el rezulta ca esti atras de el, in mod normal el ar trebui sa isi dea seama de asta si sa faca primul pas daca nu...mm poate ii e frica de respingere din partea ta si axietatea care ii umbla prin cap

| MBAAA explică (pentru BlackOldSun):

E posibil tongue dar cred ca nici eu si nici el nu vom face vreun pas prea curand laughing

| InTell a răspuns:

Probabil ca te-ai indragostit de el si ti se pare ca se uita la tine.Nu strica sa vb cu el. Bafta!

| MBAAA explică (pentru InTell):

Se uita, ca il vad, cateodata ne uitam unul la altul asa minute in sir.