| anonim_4396 a întrebat:

Hello. Prietenul meu a facut contract cu restaurantul ca sa facem nunta la anul si urmeaza cu muzica si fotograful. Problema este ca el trebuie sa plece in strainatate ca sa faca bani pentru nunta in Italia sau in Germania dar acum i s-a ivit din Anglia de la fratele lui si acolo va sta cu o fata si un baiat si mi-e teama ca relatia noastra o sa se termine, ma gandesc ca o sa inceapa sa iasa sa cunoasca alte fete, e si fosta lui acolo si multi amici. Desi am incredere in el dar totusi imi este si teama ca se va putea intampla asta. El a zis sa am incredere in el ca merge pentru noi sa faca bani si sa nu mai gandesc asa si o sa imi trimita banii sa achit totul pentru nunta. Dar eu avand caracterul asta imi pun fel si fel de semne de intrebare. Help me!

19 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sărut mîna, uită de nuntă dacă e si fosta acolo sigur scînteia se va reaprinde intre ei, sau dacă intre ei nu, m ai este una cu ei deci in orice caz nu i ti m ai face sperante, intrucit tu vei suferii nu alta.

| bibi183 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Nu mi-e teama de ea sincer chiar nu am de ce si plus ca are si prieten fata de 2 ani jumate si stiu sigur din convorbirile dintre ei pe care le-am citit ca lui nu ii mai pasa de ea. Iar persoanele alea doua adica fata cu baiatul e un cuplu. Dar repet poate pentru faptul ca il iubesc prea mult imi fac griji aiurea si deplasate

| neutrino a răspuns:

Ai toate motivele sa-ti faci griji!

| bibi183 a răspuns (pentru neutrino):

Sa nu exageram laughing toate motivele nu, pentru ca deja imi da o siguranta ca face programare la tot pentru nunta si o sa imi trimita mie banii. Ce sa mai zicem de alte persoane care nu ii leaga chiar nimic si totusi se asteapta si e bine

| cristimihailov a răspuns:

Buna,

Poate ar trebui sa vezi si un pic altfel situatia:

Lasa-l sa mearga. Daca se va intoarce atunci inseamna ca el chiar te iubeste.

Daca o sa fie alta, bucura-te, pentru ca ai scapat la timp.

Daca e sa se intample, poate e mai bine sa fie mai devreme, decat mai tarziu, in cazul acesta.

| bibi183 a răspuns (pentru cristimihailov):

Multumesc frumos! Asa am gandit si eu. El oricum are de pierdut pentru ca el o sa plateasca totul inainte sa plece si plus ca a zis ca imi trimite banii sa platesc eu in continuare ce mai e de platit. Daca e doamne fereste sa calce stramb inseamna ca nu a fost sa fie al meu. Desi de cand sunt cu el a "intors" spatele la toate fetele.

| vocea a răspuns:

Buna bibi, e normal sa te ingrijorezi, dar se poate culca oricand cu una acum depinde de caracterul sau, de obicei baietii nu prea refuza tentatiile unor fete, dar daca este sa te insele poate sa o faca oriunde acum depinde de cata incredere ai in el, este bine ca iti pui semne de intrebare, dar trebuie sa recunoastem ca baietii mai calca stramb, dar asta nu inseamna ca nu te iubeste, daca un baiat te iubeste cu adevarat nu ar renunta la tine pentru toate femeile din lume daca ar fi sa aleaga, dar asta nu inseamna ca ar rata ocazia daca ar intalnio, deci stai calma daca tu esti aleasa lui nu va renunta la tine niciodata succes bibi

| bibi183 a răspuns (pentru vocea):

Asa mi-a zis si el sa am incredere in el ca daca era sa ma insele o putea face si aici nu trebuie sa plece in Anglia sa faca asta. Si in plus mama lui deja a anuntat majoritatea rudelor de nunta. Ma gandesc ca nu s-ar face de ras si plus sentimentele care le are pentru mine. Dar totusi eu am o frica pentru ca nu prea bag mana in foc pentru nimeni sau nu stii ce iti rezerva viitorul dar o sa incerc sa fiu mai optimista big grin Multumesc frumos

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La ce te mai mariti cu el daca crezi ca la prima fusta ridicata e si el prezent? asta nu e relatie, o relatie se bazeaza pe respect si incredere. increderrea lipseste aicci foarte mult.

| Hakuouki a răspuns:

Motive de ingrijorare sunt, intr-adevar, chiar daca nu va fi vorba de sentimente, se poate oricand cucla cu una, mai multe sau chiar, cu fosta. Iar sa propui sa mergi si tu cu el, se va simtii jignit ca tu nu ai incredere in el, cel mai bine discuta cu el si spune-i sa mearga in alta parte, daca are oferte, altfel ma tem ca nunta voastra nu isi va mai avea farmecul.

| bibi183 a răspuns (pentru Hakuouki):

Am zis asa de fosta dar el mi-a zis ca nu a tinut la ea si plus de asta am vazut si convorbiri cum se ruga ea de el sa se impace si el nu a vrut si tipa oricum e de vreo 2 ani jumate cu altul. Ingrijorari din partea mea sunt pentru ca il iubesc dar asta nu inseamna ca gata ma inseala sigur

| sweetangels a răspuns:

Si totusi, de ce nu te ia cu el? Tocmai ce ma plimbam intr-o vineri pe strada, era seara si englezoaicele au tabarat pe unul care mai avea si prietena langa (nu avea nici masina scumpa, nici vreun zan nu era). Ai grija si cu excesul de incredere si tine minte ca doar ce-i in mana nu-i minciuna. Fa cumva sa plecati amandoi, astfel n-o sa mai existe niciun dubiu si nimic.

| bibi183 a răspuns (pentru sweetangels):

Pentru ca nu ma lasa parintii mei! O sa pot pleca cu el abia dupa casatorie.

| ȘefuLaValută a răspuns (pentru bibi183):

Aproape niciun barbat nu rezista tentatiei de felul acesta.Si eu as face la fel.Dar care e problema daca se intoarce la tine apoi? O freaca bine pe fosta si totul e ca la inceput dupa.Nu iti mai fa tu griji.Fii sigura ca i-o trage bine acolo sa se simta bine si apoi se intoarce.Nu ai sa gasesti aproape niciun barbat care sa nu faca asa in locul lui.Astia suntem, daca nu iti convine cauta-ti o lesbi

| sweetangels a răspuns:

Nasol.

| ȘefuLaValută a răspuns:

Ce daca te inseala? Isi traieste viata omul si vine inapoi dupa, trece

| ghostk1dd a răspuns:

Eh.lasa ca se freaca el cu fosta...

| bibi183 a răspuns (pentru ghostk1dd):

Ce pot sa-ti cer...