| xhoxho333 a întrebat:

Hello. Sunt un baiat de 18 ani. Am 2 probleme diferite total. Prima e legata de faptul ca din clasa 9-a pana acum cand am terminat nu am avut nicio relatie desi foarte multe fete s au bagat in seama cu mine, am iesit, am ras, le am facut intr-un fel sa ma placa, dar nu am concretizat nimic. Cand era momentul de concretizat totul lua o intarsatura care pe mine ma face sa le vorbesc mult mai rece si majoritatea chiar sa nu le mai vorbesc. Poate fi si din cauza ca m-am indragostit o singura data in viata si cu presoana respectiva n-am fost impreuna?

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

În primul rând, ce înțelegi tu de fapt prin „concretizare"?
Apoi, ce „întorsătură" luau lucrurile ca să împiedice continuarea relației?

| Hammurabi a răspuns:

Păi ar cam trebui niște detalii. Despre ce fel de întorsătură vorbești?

| xhoxho333 explică:

Prin concretizare ma refer, ca nu ne hotaram sa ne punem intr o relatie oficial, desi era evident ca ne placem reciproc. Eu bateam diferite apropouri sa facem chestia asta, dar ele ori raspundeau in gluma ori o dadeau pe "just friends" intr-un fel. Si la fete care stiam 100% ca ma plac am patit...

| Jonas94 a răspuns (pentru xhoxho333):

În primul rând, chiar dacă te place, și chiar dacă o placi, nu e bine să te grăbești. Totul se face cu pași mici, întâi discuți, găsești puncte comune cu ea (discuție la general), apoi intri un pic în miezul problemei, discutați ce vă apropie, apoi o ieșeală în oraș, și discutat față în față (evită cluburile, mai degrabă la un suc, prăjitură, etc). Totul bineînțeles, pentru a crea atracție între voi, mai puternică față de glumele, și discuțiile că hai să fim într-o relație.
Ideea e că trebuie să știi ce ai de făcut, tot timpul, să-ți urmărești scopul, și să creezi o legătură puternică între voi.
Baftă!