| Wtf1 a întrebat:

Hello there. Eu cu prietenul meu am facut sex acum cateva saptamani, iar acum inca nu mi-a venit ciclul. Am facut-o neprotejati, dar nu s-a terminat. Dupa si-a dat seama ca nu s-a terminat pentru ca avea nevoie la baie cica. E posibil sa fiu insarcinata?

3 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Nu neaparat.

| corbulalbrosu a răspuns:

Totul depinde de un singur lucru si anume; o eventuala sarcina s-ar putea forma DOAR daca sexul a avut loc in PERIOADA FERTILA a ciclului tau menstrual. In cazul in care sexul a fost intretinut in afara perioadei fertile posibilitatea de sarcina se reduce la cel mult 3-5% in cazul in care sexul a fost intretinut in perioada nefertila de dinainte de ovulatie si formarea sarcinii devine IMPOSIBILA daca sexul a fost intretinut in ultilele 8-9(10) zile ale ciclului menstrual. Daca vei prezenta date exacte privind atat data de incepere a ultimei menstruatii cat si daca ciclul este regulat sau nu si de asemenea care este numarul de zile dintre 2 menstruatii consecutive, s-ar putea formula un raspuns mult mai exact. multa sanatate!

| Mussette a răspuns:

Si daca se termina, poate avea nevoie la baie. Daca stie el ca nu s-a terminat asta e altceva. Poti ramane insarcinata daca faci sex neprotejat. Fa un test de sarcina si pe viitor, nu mai face neprotejat, daca nu vrei sa ai surpria unui bebe.