| anonim_4396 a întrebat:

Hello TPU a trecut ceva vreme de cand nu am mai intrat pe aici, dar mi s-a intamplat ceva ce nu credeam ca se poate intampla iubitul meu s-a culcat cu alta, cum am aflat? nici macar nu a avut tupeul sa vina sa imi spuna ci ea a luat nr meu de telefon de la el din telefon fara sa stie si m-a sunat pe necunoscut intr-o zi sa imi zica ca ei doi au o relatie de doua luni mi-a picat fata nu imi venea sa cred pentru ca avem o relatie destul de serioasa si avem mult timp de cand suntem impreuna l-am sunat sa ne intalnim avea niste treaba si mi-a spus ca ne vedem mai tarziu. Tipa ma tot suna ca vrea si ea sa ne intalnim sa vorbim m-am intalnit cu ea mi-a povestit ca a fost la el ca s-a culcat cu el ca au o relatie de 2 luni se inteleg foarte bine, relatia lor din punctul meu de vedere era bazata doar pe sex pentru ca fata aia nu stia absolut nimic despre el nu ii cunostea anturajul cercul de prieteni adica daca e o relatie serioasa si chiar simti ceva pentru fata respectiva o prezinti macar prieteniilor, seara m-am intalnit cu el si i-am cerut niste explicati pe care nu le avea mi-a spus doar ca a fost un prost ca a pus un pariu cu un coleg si daca a vazut ca merge a incercat(nu cred povestea asta) si ca e alegerea mea daca vreau sa il iert sau nu dar vrea sa stiu ca el tine la mine si ca a iubeste.Nu am vorbit cu el vreo 2 zile, si m-am trezit intr-o noapte cu mesaj de la tipa cu care el s-a culcat : "te simti mai bine ca ai ramas cu el? te simti bine ca el nu mai vorbete cu mine? eu ti-am spus tie pentru ca am crezut va veti despartii si voi ramane eu cu el ca eu il iubesc enorm si nu cred ca il va iubi vreo fata cum il iubesc eu" am lasat-o in pace pentru ca intr-un fel o inteleg si pe ea dar ea macar stia in ce se baga:-) Pana la urma l-am iertat pe iubitul meu dar nu stiu am sentimentul ca nu trebuia sa fac asta, am uitat sa precizez ca tipa cu care m-a inselat nu era prea alba, daca intelegeti unde vreau sa ajung si nici superioara mie(caut explicati pentru care a facut asta nu sunt rautacioasa stiu sa apreciez cand vad o fata superioara mie)si mi se pare ca impacandu-ma cu el m-am injosit m-am facut de ras. O sa ma intrebati daca il iubesc? da tin foarte mult la el pentru ca am trecut prin multe impreuna si tocmai de aia nu il inteleg de ce a facut asta pentru ca toata lumea ne spunea ca ne potrivim si ne intelegeam super bine eram ceva de genu "cuplul perfect" si nu gasesc nicio explicatie pentru asta si nici nu pot sa mai am incredere in el cel putin pentru moment. Poate ma ajutati voi cu o explicatie nu stiu faceti-ma sa inteleg de ce ar fi putut sa faca asta...

Răspuns Câştigător
| Klepto a răspuns:

Interesanta poveste si interesante intrebarile care le-ai pus.
Raspunsurile pe care le cauti nu o sa le gasesti aici, nicaieri, doar de la el.
"Cuplu perfect" in ochii la multi, doar in ochii partenerului nu prea.Cam ciudat nu?
Ati trecut prin multe si ai putut sa-i ierti o greseala care duce la destramarea relatiilor.
Nu vreau sa fiu rau dar cum sa pui pariu ca te culci cu o fata cand esti intr-o relatie buna?
Ce baiat ii asta? Il provoaca un prieten sa-si insele prietena si gata, in secunda doi el ii deja peste fata aia.
Poate relatia nu este asa de buna.
Poate nu este destul sex in relatia voastra.
Poate s-a plictisit de tine si a vrut sa vada cum este cu alta.
Poate s-a plictisit de relatia cu tine ca un baiat care te iubeste nu face ceva sa raneasca persoana iubita(sau asa consider eu).
Poate peste poate peste poate.
Asa cum barbatii nu inteleg fetele, nici fetele nu inteleg barbatii.
Numai el stie ce de ce a facut chestia asta.
"Iertam dar nu uitam" si "Istoria are tendinta de a se repeta".

Ai grija de tine si ai grija ca faci.

10 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Urata poveste.
Pariu,curiozitate sau prostie,a inselat.
Frumos e ca se comporta de parca ar fi insurat cu tine,a incercat ceva nou,a fost prins,a renuntat imediat si si-a cerut iertare,intorcandu-se repede in cadrul familial legal si cunoscut...
Acum sa te intreb ceva.Din convenienta sau din obisnuinta stai cu el? Ca,de iubit nu-l mai iubesti.
Te-ai obisnuit cu el,ii stii hachitele,nu te deranjeaza prea mult si traiesti langa el facand compromisuri,unul mai mare decat celalalt.
Ti-e frica sa iei viata de la capat de accepti sa te balacesti in mizeria asta morala? Ce-i cu tine?
Viata e asa cum ne-o facem noi singuri,daca vrei o viata frumoasa,indeparteaza tot ce-i urat,tot ce o murdareste.
Invata sa te respecti prima,daca vrei sa fii respectata.
Daca nu, ramai frumos cu cel cu care esti, in doua luni o sa faca un nou pariu.
Succes.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Sa iubesti nu este egal cu a insela.Una exclude pe alta.

El nu te iubeste.Cat de bou era sa se culce cu alta din cauza unui amarat de pariu, iubindu-te pe tine?!

Desi ti-e greu, lasa-l!

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Nu, n-o să te întreb dacă-l iubeşti. O să te întreb dacă eşti cretină. Eşti conştientă că nu mai e vorba de iubire, nu? E obsesie, pasiune, ce vrei tu, numai nu iubire nu e. Dacă îl iubeai cu adevărat, nu acceptai aşa ceva. Ai fost umilită în primul rând pentru că te-a înşelat şi-n al doilea rând pentru că ai fost contactată de amanta lui. Tu nu realizezi lucrul ăsta?

| Maothecat a răspuns:

De obicei un tip se duce la alta pentru ca nu este multumit de actuala. dar din moment ce prietenul tau a lasat-o pe aia atunci inseamna ca tine la tine. si daca relatia celor 2 era bazata doar pe sex atunci aceasta nu implica sentimente.probabil doar din partea ei. daca observi ca lui chiar ii pare rau atunci iarta-l si da-i o a doua sansa. Daca ati trecut prin atatea impreuna, veti trece si peste asta, iar acest eveniment va va intari mai mult relatia.Invata sa ai din nou incredere in el. Asta doar daca demonstreaza ca merita

| CяﻵsŁﻵηε a răspuns:

Buna.
in primul rand,ai spus "daca ma intrebati daca il iubesc,da,tin foarte mult la el"deci,una e sa ti la el,alta e sa il iubesti.
in privinta fetei aleia,nu stiu ce sa zic, poate ca a mintit ii ceea ce ti-a spus, ca sa va despartiti voi.te pup

| ServanaAtoni a răspuns:

El e un curvar.
faptul ca a facut asta dovedeste ca nu tine la tine cu adevarat(nici nu avem de ce sa luam iubirea in calcul)
nu te apreciaza,nu te respecta,nu nimic.
nimic.
desparta-te de el pentru ca nu merita.o sa iti pierzi timpul cu o persoana care o sa iti provoace numai durere si care o sa te insele incontinuu,mai ales ca a vazut ca ai trecut asa repede peste.
paraseste-l, nu mai vorbii cu el, incearca sa gasesti in alta parte.
numai tu ai de suferit daca nu faci asta happy

| ServanaAtoni a răspuns:

Mda,vezi sa nu.
nu fii fraiera,nu te lasa calcata in picioare.
faptul ca te culci cu una nu e asa, un lucru oarecare. faci dragoste cu o persoana cu care ai o relatie stabila si pe care o iubesti, nu cu oricine.este punctul suprem al dragostei,un lucru intim pe care il impartasesc numai indragostitii.
daca el o face si cu... tipul ala de fata(atata timp cat e cu tine),si nu odata, de mai multe ori, ce te face sa crezi ca nu o sa se repete? ce te face sa crezi ca te iubeste?
vrei sa fii umilita si sa suferi?

| ReeaAndreea a răspuns:

Pai probabil dupa cum ti.a spus si el a fost un pariu. sau a fost o pierdere de moment. gandeste.te ca daca tot s.a intors la tine inseamna ca el chiar te iubeste si nu vrea sa te piarda. pana la urma sti cum sunt baietii. uite de exemplu toate raspunsurile pe care le.aiprimit aici sunt de la fete dar crede.ma ca un baiat nu gandeste asa cum spun toate fetele care ti.au raspuns. un baiat e baiat si oricat am incerca nu putem sa ii intelegem dar ii putem iubiwinking mult succes >big grin

| alinaiiiioana a răspuns:

Paii mai bine zii ca vr o pauza si vezi cm se comporta in acea pauza gen daca isi gaseste alta e clara trba daca te iubeste va face tot posibilul sa va impakatsi

| uǝʞɔıp a răspuns:

Uuuaaauuu...sunt multe cuvinte acolo