| anonim_4396 a întrebat:

Am văzut un băiat pe holul liceului. Se ducea afară să fumeze cel mai probabil; oricum, nvrm. A văzut că mă uit la el și mi-a zâmbit. I am căutat numărul de tel. pe grupul bobocilor și i am dat mesaj. Am vorbit noi ce am vorbit și i am spus fix așa : "Sper că nu ai iubită." iar el mi-a răspuns: "Imi pare rău să te dezamăgesc. nu te descuraja" M a întrebat cum mă cheamă ..etc. L am întrebat dacă o iubește (întrebare prostească dar, mna) o zis: "Da, o iubesc, dar, mna..ne certăm în fiecare zi și mi s-a luat". Peste câteva zile sa despărțit de ea. L am întrebat: "De ce?"...mi-a răspuns "De proști". M am simțit foarte nasol. A văzut că sunt supărată pe el și m-a luat în brațe mo mușcat, mo înjurat laughing, mo pupat. A fost drăguț.
Mereu mă ia în brațe sau mă pupă.
Eu : " Știi.îmi poți spune daca nu simți nimic pentru mine sau că nu vrei nimic mai mult..ar durea mai puțin decât să cred ceva ce nu este adevărat happy..deci, mna.
Știu că te ai despărțit de ea.și că o iubești.mi se pare normal"
El: "Nu vr sa ma impac cu ea iar o iubita acum..nu ar fi cazul.Vr sa fiu singur putin dupa un an de zile cu cineva trebuie sa mi reculeg ideile si mda"
Eu: "Asta voiam să aud happy. Imi făceam speranțe aiurea. In fine, happy te înțeleg❤"
El: "Ms mult si apreciez❤️"
După asta am incercat sa îl ignor (am incercat ) până când am aflat că sa supărat pentru că am făcut asta. Când i am spus de ce îl ignor.iar mo înjurat și mo luat în brațe laughing)
Mai mereu îmi dă seen când vorbim pe wapp și e foooooaaarrrte enervant și e foaaarrtteee gelos. Se supără daca ating cu un deget un băiat. oricine ar fi ăla.mi am îmbrățișat fostul coleg și a făcut spume laughing. Mo luat cu : "Tu te iei cu ăla în brațe și apoi vi la mine?! Mai ai puțin și îi iei limba n gură" rolling on the floor)... apoi i am explicat că nu este ceea ce crede el. că este doar un fost coleg (țin să menționez că ei 2 îs prieteni)
Am ieșit acum 2 zile cu un coleg pentru că mă plictisisem acasă. Inainte de a ieșii cu, colegu' ăsta.l am întrebat pe el daca vrea sa ne întâlnim.mi o spus că are treabă. aveam planificat să ies.așa că mna.l am luat pe colegu'. Am intrat intr-un local și mă trezesc cu, colegii băiatului de care îmi place in același local. M am speriat de m-am pisat pe mine (nu m-am pisat laughing ) pentru că el nu știa că voi ieșii cu un băiat. Bineînțeles că rapandulele alea eu spus că îs cu un unu' și so supărat foooaarttttee tare. A început cu: "Nici o privire nu mai primești de la mine. Ești cu alții și mă duci pe mine cu zăhărelul". I am explicat că nu este ceea ce pare și că este doar un coleg. " Frateeee..ai spus că ai treabă și eu aveam planificat să ies. ****** îmi este prieten bun; atât! Când a văzut că vin colegii tăi și a dat seama că o să ți spună. știe că te plac și că vorbesc doar de tine ca o obsedată. Ce voiai sa fac?!?! Să stau singura așa de nebună?!" a zis : "***** cat crezi ca o sa mai inghit toate chestiile astea?
Stii ceva daca nu mi dovedești ca poti sa te lipsești de alții cu mine nu mai ai ce vb" (nici măcar nu suntem împreună sau ceva și el reacționează in halul ăsta..bine, nici mie nu mi ar fi convenit daca a-și fi fost în locul lui dar, exagerează)
Credeți că mă place? Doar ce sa despărțit de fosta lui iubita.

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Da, te place si te-a cam luat in "proprietate". Se poarta in mare masura ca si cum ati fi impreuna. Mie mi se pare ca gelozia lui este pe jumatate in gluma si pe jumatate in serios, dar tu trebuie sa il iei in serios daca vreti sa fiti impreuna.
Este foarte posibil ca relatia lui sa nu fi mers cu ceva timp inainte de a te cunoaste pe tine, iar tu ai fost motivatia care ii lipsea lui ca sa puna capat.