| andraa12 a întrebat:

Hello,TPU! Am si eu o mica problema ce ma framanta de o vreme incoace. Poate o sa vi se para ciudat, dar m-am indragostit pe internet. Tipul respectiv mi-a dat de inteles ca si el m-ar placea, chiar acum 2 nopti am avut o conversatie putin mai "indecenta", dar incitanta. Am inceput sa vorbesc cu el din februarie. Imi tot spune ca ii plac mult si ca de as fi mai aproape de el, am fi deja iubiti. Eu, din pacate, ma gandesc des la el. sad Ca sa nu o mai aburesc atat, as vrea sa imi ziceti daca ar trebui sa ii spun ce simt. Ma tem de o posibila reactie cum nu vreau, dar mai bine asa, cred, decat sa raman cu indoieli. Ideea este ca mi s-a bagat aceasta idee in cap si nu stiu cum sa fac. Va rog ajutati-ma si promit ca celui mai concret raspuns ii dau funda din start!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Auu, nu credeam ca o sa citesc asta vreodata. Sincer draga mea, te inteleg perfect. Si eu vorbesc cu un tip inca din decembrie 2013. Si nu stiu cum se face ca inca nu m-am plictisit. Problema la noi este distanta, eu sunt in Italia iar el in Romania. Acum am luat vacanta si ar cam trebui sa merg in tara, desi sincer iti zic, mai aman chestia pentru ca... nu stiu, mi-e "frica" de posibilitatea ca as putea sa-l vad si... Mda, e o tampenie ce zic aici. Nu stiu cum ar fi sa-l vad, ce o sa-i zic, ce o sa facem. Orecum cred ca mi-e frica de necunoscut si poate asta ma influenteaza intr-un oarecare fel. Mmh e aiurea, intelegi?
Ideea e ca, noi tot vorbim si mai facem anumite glumite indecente sau nu si ma rog, am cam lasat de inteles amandoi ca ne vrem unul pe altul. Totusi nu stiu, e ciudat tare. Uneori imi vine sa-mi dau palme si logic ma gandesc ca e doar o chestie vrituala si ca realitatea ar putea fi alta si ca... nu stiu, sunt derutata in privinta asta. Intai de toate ma gandesc ca poate el daca ma vede si live, nu o sa ma placa la fel de mult si poate nici eu si o sa fie ingrozitor momentul si aoleoo Doamne de ce m-am bagat eu in asta?! Penibil asa un pic, de obicei sunt mai increzatoare si sigura pe mine.
Cat despre tine insa, nu stiu ce sa-ti zic. Eu nu ma pot ajuta nici pe mine. Daca ii zici, nu ai avea nimic de pierdut oricum e virtual si plus de asta ti-ai lua o piatra de pe suflet. Sau poti lasa lucrurile sa decurga asa cum sunt, tu decizi ce ti-e mai bine. Sincer, mi-ar placea sa putem rezolva amandoua problema.
Numai bine, te pup.

| andraa12 explică (pentru anonim_4396):

Iti multumesc pentru raspuns! Cel mai fain si bun de pana acum happy Ma bucur ca ma intelegi si ca nu judeci imediat, precum altii. Tu teoretic esti cu ceva mai aproape laughing Sa stii, ca mi-am luat inima in dinti si i-am zis. Reactia lui a fost destul de ok. Deci, merita spus lucrurilor pe nume. Daca vrei sa mai vorbim, imi poti lasa un mesaj privat. Sa ai o seara faina!

17 răspunsuri:
| Pacala a răspuns:

Eu zic sa cauti iubirea in viata reala, nu pe net. E plin de tzepe in mediul online...

| andraa12 explică (pentru Pacala):

Cam asa...ideea este ca vreau sa scap odata de prostiile din cap laughing)

| Pacala a răspuns (pentru andraa12):

Si ce te opreste? happy Lasa-ma sa ghicesc, te atrag discutiile incitante purtate pe net.

Daca te jeneaza sa recunosti aici asta, poti trimite mesaj privat, le citesc pe toate happy

| andraa12 explică (pentru Pacala):

Nu e ca ma atrag, dar stii ca inima-i handi, si no. laughing

| SimoNARaluCA a răspuns:

Relațiile pe net, căi lungi și anevoioase. Februarie-iunie-perioadă lungă de timp. Ar trebui să îi spui să vă întâlniți undeva, spune-i să vină până în orașul tău pentru a vă întâlni-face pe naiba-n patru ca să vină, te place. Nu, e genul ăla de stalker-guy de pe net. Voilla, problemă rezolvată.

| andraa12 explică (pentru SimoNARaluCA):

De ar fi asa simplu...laughing Oricum imi place modul tau de a gandi.

| SimoNARaluCA a răspuns (pentru andraa12):

Vrei tu sa fie mai complicat?!winking

| Alcyon a răspuns:

M-am intalnit cu multe de persoane de pe net si pot sa-ti spun o chestie. Pana nu-l vezi fata in fata, n-ai de unde sa stii cum e. Pe net e una, in realitate e alta.

| stanciudan a răspuns:

Eu am vorbit 3 ani cu o fata din Italia, dar tot romanca. 3 ani in care am vorbit orice, chiar si cele mai ascunse secrete ale noastre. Dupa cei 3 ani ne-am si intalnit. A fost o nebunie ce a urmat, greu de explicat in cuvinte. Dar la noi problema e alta, suntem casatoriti amandoi, deci am cam calcat pe interzis. In 7 luni ne-am vazut de 4 ori, si de cate ori ne vedem ne indragostim mai mult unul de altul. In fine e poveste lunga si incurcata, dar ideea e ca se pot indragostii oamenii si pe internet, si nu sunt toate tepe.

| andraa12 explică (pentru stanciudan):

Interesanta povestea voastra, chiar daca ati calcat pe bec. happy vorba aceea, o viata avem laughing

| SergiuDb a răspuns:

Pai daca ti-a zis ca daca ati fi mai aproape ati fi iubiti, nu e de la sine inteles? laughing
spune-i sa va intalniti.

| andraa12 explică (pentru SergiuDb):

laughing) am sa vad cum rezolv. Merci de raspuns!

| HarperDevil a răspuns:

NU te intalnii cu el.NICIODATA sa nu te intalnesti cu ciudati de pe net sau din scoala/liceu. Poate te-ai indragostit de cuvintele lui, nu de cum arata si cum se comporta. Poate e un sarantoc fara mandrie, sau poate e un violator in serie. Oricine poate sa vorbeasca frumos, dar nu ai garantia ca el poate mentine relatia.Sunt sigur ca sunt duzine de lucruri ce nu ti-ar place la el, doar ca el foloseste relatia de la distanta sa isi ascunda defectele.Ai prea multa incredere intr-un singur om. Daca ai atata incredere in el, sigur ai 14-17 ani.Sau esti imatura

| andraa12 explică (pentru HarperDevil):

Pai nu e chiar un sarantoc, violator etc etc. Am si vorbit pe webcam, so his pictures are real. Nu m-am indragostit de cuvintele lui/cum arata, ci de felul cum este, cum se poarta cu mine, etc. In plus, e din Mexic laughing))

| andraa12 explică:

Ai perfecta dreptate...deja am pus in aplicare ce ai spus! seara faina sa ai! happy