| smilegirl a întrebat:

Hello TPU! vreau sa aud parerile voastre in ce tine de - exista prietenie intre un baiat si o fata?)))

18 răspunsuri:
| Picasso a răspuns:

Hmmm daa oarecum, adica daca nu exista nici o atractie intre voi ceea ce nu prea cred, eu nu prea am fost in stare sa ma abtzin si am faqtoo de oaie big grin asa ca nu stiu, depinde, si eu eram prieten cu o tipa care ma plangeam la ea, imi spuneam parerile si etc, si ea la fel la mine mai muult ea, ne sfatuiam reciproc, si am ajuns sa ne sfatuim si sa ne cunoastem mai indeaproape! Nu prea cred ca merge, ar putea sa mearga doar daca nu e nici o atractie intre voi, aici cred ca merge, la mine defieecare data nu a mers big grin succes!

| Vokii a răspuns:

Da,de ce nu. Bine, sunt cazuri in care vor fi impreuna, altele nu(doar prieteni). Din cate stiu eu, am prieteni baieti. Deci, da exista. laughing

| neutrino a răspuns:

Poate exista si exista mari prietenii intre un barbat si o femeie.

| Anonima264 a răspuns:

Buna!
Da...
O zi buna!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Voi nu vedeti ca asta n-are mai mult de 10 ani?straight face
cum sa intrebi asa ceva?

| smilegirl explică (pentru anonim_4396):

Asta are 16!

| smilegirl explică (pentru anonim_4396):

Si pentru interes invatate sa numeri, si ai sa vezi kiti ani am)) in al doilea rind uitate la ce raspunsuri eu am dat si vei intelege))

| Cosmin1I a răspuns:

Da exista...

| Mozurov a răspuns:

Daca un baiat e singur si nu este interesat de nicio fata, va ajunge sa se indragosteasca de "prietena" lui cea mai buna.De ce? Pentru ca petrece mult timp cu ea si are impresia ca doar ea il intelege.
Un baiat poate fi prieten cu o fata dar depinde de circumstante.

| GoBackInFuture a răspuns:

Da, dar in limitele decentei si a labei.

| oOoBrBoOo a răspuns:

Da, de ce nu?laughing. Inca te simti mai bine daca esti cu o fata in cazul meu ca sunt baiat nu stiu la fete daca le place sa steie cu baieti dar eu stau si cu fete si lor le place.

| Antoonel a răspuns:

Da,exista fiindca prietenia este bazata pe incredere si nicidecum pe invidie, asa cum se obisnuieste la fete, dar nu este exclus nici la baieti. Prietenia intre un baiat si o fata este trainica si atat fata cat si baiatul se sfatuiesc reciproc. In unele cazuri nu poate exista o prietenie intre o fata si un baiat deoarece ea poate sfarsi cu suferinta. Unul din ei se poate indragosti, pe cand celalalt vrea dor o simpla prietenie. Sper ca te-am ajutat.

| DITO a răspuns:

Da, atata timp cat faceti si sex din cand in cand

| MegaProXtreMm a răspuns:

Buna! Da, exista cazuri de prietenie intre o fata si un baiat fara a exista "acele sentimente"...In cele mai multe cazuri de prietenie intre acestia un baiat te poate considera decat o sora pe care o iubeste din suflet si nu ii vrea raul.Dar mai exista si alte cazuri in care baiatul/fata simte ceva pentru aceasta/aceasta si tine secret o anumita perioada.O prietenie intre o fata si un baiat e foarte frumoasa deoarece baiatul nu poate fii invidios pe aceasta,nu o judeca, ii vrea binele, o sfatuieste, ii poate spune ceea ce gandesc baietii, o face sa zambeasca etc. Sper ca te-a ajutat:*

| MegaProXtreMm a răspuns:

Buna! Da, exista cazuri de prietenie intre o fata si un baiat fara a exista "acele sentimente"...In cele mai multe cazuri de prietenie intre acestia un baiat te poate considera decat o sora pe care o iubeste din suflet si nu ii vrea raul.Dar mai exista si alte cazuri in care baiatul/fata simte ceva pentru aceasta/aceasta si tine secret o anumita perioada.O prietenie intre o fata si un baiat e foarte frumoasa deoarece baiatul nu poate fii invidios pe aceasta,nu o judeca, ii vrea binele, o sfatuieste, ii poate spune ceea ce gandesc baietii, o face sa zambeasca etc. Sper ca te-am ajutat:*

| Uofficial a răspuns:

Nu are cum niste persoane de sex opus sa aiba o relatie de amicitie ( parerea mea...)

| InfinityLove a răspuns:

Daa poate sa-ti fie chiar cel mai bun prieten el nu te barfeste, nu te invidiaza, nu e gelos pe corpul tau etc.

| andenda a răspuns:

Nu, numai daca baiatul e mai mic sau ceva, dar in general prieteniile dintre fete si baieti duc la ceva mai mult