| MsETouch a întrebat:

Hello. unul dintre colegii, cel mai bun prieten a inceput sa tina la mine. Si nu stiu ce sa fac el m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el iar eu i-am luat mainile de pe mine si i-am zis ca nu iar acum pe mess ma tot roaga sa stau cu el, chestia e ca el a mai stat cu o AMICA cu care mai iesim afara si ma gandesc si la fata aceea cum sar simtit sa ma vada pe mine ca ma sarut cu el, i-am zis ca nu pot sta cu el ca peurma dupa ce o sa ne desp n-o sa mai fim asa de buni prieteni si a zis ca el o sa fie tot la fel. si din cate imi spune / face chiar m-a facut sa cred ca tine la mine, chiar credeam chestia asta de mai mult... as sta cu el dar este o problema el este mai pitic ca mine. si nu sar vedea frumos straight face. dati-mi va rog un sfat ce sa fac?!

6 răspunsuri:
| butt3rfly16 a răspuns:

Ceea ce spui tu e adevarat ca daca ve-ti avea o rel e posibil ca amicitia sa se mai raceasca sau poate nu, daca el zice ca va fi tot la felhee hee. Este normal ca acea pr a ta cu care a fost el se va simti prost cand va va vedea impreuna, dar daca iti este o pr adv ti-ar fi alaturi, in cazul in care vrei sa fi cu acest baiat. Daca tu simti ca el chiar tine la tine si tu la fel ai putea sa-i acorzi o sansa.Incercarea moarte nu are.Succeswinking

| lore23 a răspuns:

Sincer o prietenie e mai de pret, cum ai spus si tu s-ar putea sa fiti impreuna o saptamana iar apoi sa nu mai fiti prietenistraight faceDaca tu nu simti nimic pentru el, ramaneti doar prietenisadCat despre inaltime chestia asta nu ar trebui sa o iei in considerare ca se vede sau nu frumos, important era atunci daca voi ca iubeati...big grin

| mahoney a răspuns:

M-ai facut sa rad smug

Se vede ca il consideri cel mai bun prieten si nu un potential iubit.
Pana la urma e normal, asta a fost relatia cu care ati fost de acord amandoi, iar acum unul dintre voi vrea s-o schimbe.

Daca nu vei accepta il vei pierde ca prieten, pentru ca el ti-a fost cel mai bun prieten din dorinta de a deveni iubitul tau happy

Este o greseala pe care o fac multi baieti, o fac inconstient. Se spune ca din relatia de cel mai bun prieten nu poti iesi decat foarte greu sau niciodata.

Intr-un fel te inteleg de ce ai pus intrebarea cu diferenta de varsta. Eu sunt sigur ca orice baiat indiferent de aspect dispune de calitati care sa faca orice fata sa n-o intereseze parerea celorlalti big grin

Doar ca multi nu stiu sa si le puna in valoare. Acum poti intelege de ce unii de 1,60 au iubite de 1,70. De ce vecina cea urata are cel mai frumos baiat... Toate pentru ca exista atractie, iar atractia nu este o alegere! :*

| mahoney a răspuns:

M-ai facut sa rad smug

Se vede ca il consideri cel mai bun prieten si nu un potential iubit.
Pana la urma e normal, asta a fost relatia cu care ati fost de acord amandoi, iar acum unul dintre voi vrea s-o schimbe.

Daca nu vei accepta il vei pierde ca prieten, pentru ca el ti-a fost cel mai bun prieten din dorinta de a deveni iubitul tau happy

Este o greseala pe care o fac multi baieti, o fac inconstient. Se spune ca din relatia de cel mai bun prieten nu poti iesi decat foarte greu sau niciodata.

Intr-un fel te inteleg de ce ai pus intrebarea cu diferenta de varsta. Eu sunt sigur ca orice baiat indiferent de aspect dispune de calitati care sa faca orice fata sa n-o intereseze parerea celorlalti big grin

Doar ca multi nu stiu sa si le puna in valoare. Acum poti intelege de ce unii de 1, 60 au iubite de 1, 70. De ce vecina cea urata are cel mai frumos baiat... Toate pentru ca exista atractie, iar atractia nu este o alegere! :*

| sierjuu a răspuns:

Iubirea se simte nu se masoara
fa ce iti spune inima

| Kaz3kag3 a răspuns:

Pai el sta cu prietena ta si nici nu i-a dat papuci si el vrea sa stea cu tine mi se pare ca este un nemernic te-as sfatui sa nu acepti oferta