| KlAuDyTzZa a întrebat:

Hellp me please!
Sunt cu un baiat de o saptamana, il plac foarte mult si cred ca si el p mine, dar in urma cu cateva luni am avut o experientza graznika cu fostul meu prieten care a si incercat sa ma violeze, si acum mi-e frica de inca o dezamagiere, mi-e frica sa ma indragostesc de el! Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
emanuellex
| emanuellex a răspuns:

O tentativa de viol o poti uita foarte greu, poate niciodata. Incearca totusi sa depasesti acel moment si sa privesti viata din perspectiva viitorului. Daca unul a fost nemernic, nu inseamna ca toti sunt la fel. Risti altfel sa-i atribui prietenului actual, pe care-l placi atat de mult, greselile altuia. El nu are nicio vina pentru ce ti-a facut celalalt si poate nici cunostinta de asa ceva. Lasa dragostea sa-si urmeze cursul, iar daca este sa te indragostesti nu da inapoi... Probabil ca acest baiat chiar merita. Cu atat mai mult cu cat ai avut o experienta in acest sens, ar trebui sa poti sa-ti dai seama daca actualul are intentii serioase sau nu. Iubeste-l daca este cazul, dar incearca sa fii mai rezervata in relatie, ca sa nu risti sa-i dai de inteles altceva. Aceasta trauma prin care ai trecut, in cazul in care are vreo sansa de vindecare, va trece foarte greu. De tine depinde sa poti lupta cu acel aspect oribil din trecut. Iti doresc sa fii respectata in primul rand si iubita cu adevarat!

4 răspunsuri:
| forever4you a răspuns:

Faptul ca ai fost violata nu poti sa uiti atat de repede dar incearca sa il cunosti pe baiatul asta

| protos87 a răspuns:

Incearca sa cunosti baiatul inainte de a te lasa dusa de val. Fii mereu cu capul pe umeri si cu ochii larg deschisi. Tipii sunt foarte parsivi de fel si spun tot felul de dulcegarii doar pentru a-si bate joc de tipe. Lasa-te dusa de valul iubirii doar atunci cand il cunosti suficient de bine.

| iiGabytsa a răspuns:

Pai cati ani ai?
renunta la cel care a incercat sa te vioileze...sau incearca sa vorbesti cu mama ta... ea te va intelege.:X:*fundita/
? si apropo Toti Pentru Unu nu este o sursa de inflormatii...este un site... sper ca am eusit sa te ajut:X:X:*:*

| ovidel_4768 a răspuns:

Tu trebuie sa mergi inainte nu trebuie sa ramai blocata la ceea ce s-a intamplat cu celalalt prieten pentru ca asta ar consta sa nu te mai indragostesti daca te tot gandesti la cea fostwinking