| BuBuRuZa_5540 a întrebat:

Help! Am avut si eu un prieten., cu care am fost 2 ani, si ne-am despartit de mai multe ori, si acum iar vrea sa ne impacam, si nu stiu ce sa fac, cert e ca cica tinem unul la altul...astept sfat ce sa fac? sa il accept? sau nu?

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, daca tu crezi ca merita si are rost sa te impaci cu el, de ce nu? DAca tii la el nu rata sansa de a fi iar cu el, ai fost totusi 2 ani cu el si e o perioada lunga de timp...depinde si de ce v-ati despartit dar totusi si eu am fost de multe ori despartita de prietenul meu dar pana la urma tot impreuna am ajuns sa fim, eu cred ca iubirea e cea care conteaza si fa totusi ceea ce simti.SA sti ca o noua sansa oricine merita!

8 răspunsuri:
| anonimaa a răspuns:

Daca ti al el nu-l rata caci s-ar putea sa nu mai intelnesti asa ceva
sti prin asa ceva am trecut si eu si chiar si pana azi regret ca l-am refuzat...

eu zic ca nu ai ce sa pierzi deci accepta...baga-te cu tupeu si poate ajungeti sa fiti din nou un super cuplu.accepta oferta si fi fericita
bafta:*:*

| Andreea_7493 a răspuns:

Eu zic sa va impacati dar cum vine asta" cica tinem unul la altul" ...pai ori tineti, ori nu. Daca da impacati-va, daca nu, nu.Bafta

| maria ;x a răspuns:

Stii doar ca raspunsul e "nu stiu"
voi va iubiti si.ar trebui sa sa impaci cu el :-s dar inainte de toate sa-ti dovedeasca ca te iubeste-asta e cel mai important.altceva nu stiu ce sa zic chiar nu stiu thinking puplove struck

| BuBuRuZa_5540 explică:

Pfff...eu mai tin la el...si referitor la tine "natzy". inima imi spune sa ma impac, si e logic ca a fost cu altele cat timp nu a fost cu mine. e logic nu? e baiat! si nu zic asta pentru ca il iubesc ci pentru ca sunt realista

| Andra_9758 a răspuns:

Buna, avand in vedere ca ati stat impreuna 2 ani exista ceva sentimente intre voi big grin depinde cum v-ati despartit si cine a gresit cel mai mult. daca ai gresit u inseamna ca el te-a iertat si vrea sa fie cu tine. daca a gresit el si u vrei sa-l ierti impacati`va. Sper ca ti-am fost de ajutor. Bafta :*

| spaikizz a răspuns:

Decizia e ata, iar sfatul meu e: sa ii zici nu. Baiatul e instabil. Nu e de incredere. Nu cred ca in momentele in acre s-a despartit de tine a stat singur. Imi pare rau. Trebuie sa stii adevarul. Crede-ma e mai bine sa zici nu, pentru ca daca zici da se va repeta iar si iar si nu e bine pentru tine si starea ta psihica.Gandeste-te. Tu decizi, nu el, nu eu, nimeni, decat tu. Iar inima ta nu cred ca iti spune sa te impaci cu el. Tu decizi.

| spaikizz a răspuns:

LoRe, ca e baiat e doar o scuza pentru noi fetele ca sa ne consolam. Ar trebui sa fim si noi mai dure, nu se ne lasam duse de val si de,, inima noastra mare si finetea noastra". Probabil ca ai ales sa va impacati. Succes!

| ` fEtiTsSa ` a răspuns:

Daca tu chiar asta iti doresti, sa te impaci cu el.atunci fa`o tongue. Dar inainte de toate analizeaza`i comportamentul, aduti aminte de ce v-ati despartit, ca sa nu mai faceti inca odata aceleasi greseli happy. Bafta