| Copil.rouz.:x a întrebat:

Help sad! Am o problema.
Luna trecuta mi-a venit menstruatia pe data de 5. Si dupa calculele mele trebuia sa imi vina luna aceasta pe 2 sau 4, cam asa...

Si aici vine problema cea mare.marti pe 10 august plec la mare, si pana acum inca nu mi-a venit menstratia...Imi este foarte teama sa am aceasta problema fix cand imi e lumea mai draga.oh go on. Mentionez ca in ianuarie fac 3 ani de cand am menstruatie daca foloseste la ceva.

Imi puteti da un sfat.prin care pot grabi venirea sa?[Din propie experienta, daca se poate.]

Multumesc anticipat.kiss!

3 răspunsuri:
| SalamdePorcpentruTriviaAmuzante a răspuns:

Poti sa iei vitamina K care opreste sangele sau un absorbant o. b.

| Miha a răspuns:

Menstruatia ta nu este reglat, din pacate nu stiu cum poti accentua venirea menstruatie dar am gasit un articol prin care iti poti amana venirea acesteia, http://www.perfecte.ro/......nta.html., Daca nu are efect atunci poti incerca un absorbant o. b.

| StropiDeDor a răspuns:

Sunt in aceeasi situatie.peste 2 zile plec la mare si astazi a venitsad. dar nu las asta sa imi strice weekendul si o sa folosesc o. b... poti intra in apa linistita