| anonim_4396 a întrebat:

Help! Am o relatie de 11 luni si imi iubesc prietenul pentru mult dar mai nou cand iesim in oras nu ma mai saruta asa mult cum o facea inainte parca e mai altfel si numi dau seama de ce eu sunt exact la fel ca inainte. Eu mereu ma imbrac frumos ca toti intorc capu cand merg pe strada si nu stiu ce nu fac bine straight face Ii ofer tot ce vrea. El zice ca ma iubeste foarte mult dar parca nu e asa cum spune

2 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Si e greu sa-i oferi ceva mai putin?
Baietii sunt vanatori. Daca prada vine singura in bataia pustii,mai poate fi interesanta? Ei trebuie sa simta ca s-au luptat,ca "merita" sa vaneze,ca au parte de un exemplar rar si nemaipomenit!
Cu alte cuvinte,daca este sigur de iubirea ta,se odihneste,nu mai simte nevoia sa se asigure in fiecare clipa ca-l iubesti,nu se mai straduie sa-ti demonstreze ca numai pe el merita sa-l iubesti!
Ii poti servi o doza de "poate reusesti sa ma pierzi",ca sa-si revina.
Cum faci asta?
Deodata sa ai niste preocupari neasteptate care nu-l includ,iesi mai greu cu el si mai des cu amicele,timp in care il asiguri ca nimic nu se intampla si nimic nu s-a schimbat.Dar, alta sa spui si alta sa faci, spui ca el si faci ca tine.Ai putea, la nevoie, chiar sa iti dai intalnire cu el si sa-l anunti cu 2 minute inainte ca nu poti merge(gasesti motiv).
Daca nu-l saturi,nu are motiv sa se sature(de tine),te va pazi ca pe ochii din cap!
Dragostea, ca sa-si pastreze flacara aprinsa, cere multa munca.Nu te odihni c-o pierzi.E adevarat ca,amandoi trebuie sa puneti umarul.
Dar,in momentul de fata,nu vi se intampla nimic prea grav, e o mica lancezeala ce necesita putina adrenalina.
Hai, la treaba!
Mult noroc!

| Betty18 a răspuns:

Poi daca ii oferi tot ce vrea omul se mai plictiseste! Nu mai fi asa iubareata, nu-i fa chiar toate poftele.ia mai lasa-l si pe el sa te rasfate...fi putin mai indiferenta o perioada sa vezi cum reactioneaza, dac aii pasa, daca isi va da seama...happy