| Pustoaicaaa a întrebat:

HELP :*!
Aseara am stat afara cu prietenii si la un moment dat a venit un baiat de etnie rroma si a vrut sa se joace cu noi. Dupa ce ne-am plictisit de joaca ne-am pus pe scara si stateam. La un moment dat mi-a zis o fata ca baiatul de etnie rroma vrea sa vorbeasca cu mine straight face. Eu i-am zis ca nu vreau precizez ca baiatul acela nu era acolo. Dupa vreo 10 minute a venit un baiat de la mine din bloc si mi-a zis ca acel baiat tigan vrea sa fie cu mine straight face. Eu am zis ca nu si el a zis : ba varule lasa fata daca nu vrea nu o obliga straight face. Azi unde mergeam dadeam de el :o sad! Trist e ca am inceput sa ma gandesc non-stop la el desi nu vreau sad! nu vreau sa ma indragostesc de el...
O prietena mi-a zis ca nu e o rusine sa iubesti un tigan sad dar nu mi-e rusine, am o oarecare frica sad!
[ Alexandra, 15 ani ]

15 răspunsuri:
| forever4u a răspuns:

Incercarea moarte n-are.:* Si ce daca tigan? Incearca sa afli mai multe despre el si dupa aia tu singura o sa iti dai seama ce sa faci.

| ριтιq a răspuns:

Trebuie sa vorbesti cu el si sa vezi ce suflet are! Nu te-ai uitat la Inima de tigan? O fi' un film dar uneori viata bate filmu! Vezi suflet are si intodeauna nu te lua dupa gura lumii!

| h3r a răspuns:

Vor să-și bată joc.
Și copilu ăla și văru'.
Nu-i lăsa să râdă de tine, mai bine pleacă în casă.

| Xenya a răspuns:

Esti inca prea mica sa ai o relatie.Trebuie sa mai astepti sa cresti si o sa privesti altfel situatiile astea, din punctul meu de vedere nu este bine sa ai relatii cu baieti de etnie rroma

| RedheadOnTheRun a răspuns:

In mod normal as zice NUUUU FA ASTAAA!
Dar na..se spune ca mai exista si exceptii..Cine stie.
Oricum esti prea mica pentru o relatie. O sa iasa din capul tau la un moment dat happy, iar teama ta este normala si justificata..eu te cred si te inteleg.

Răspuns utilizator avertizat
| AngelWhite99 a răspuns:

Daca iti place de el nu are de ce sa iti fie rusine, nu este nimic rau cu el, plus toti suntem oameni, iar ce fac uni cu tigani se numeste discriminare.

| lastride a răspuns:

Ma, nu judecati tiganii dupa aparente.Da, cei mai multi sunt cum va imaginati dar merita sa il cunosti mai ales daca zici ca nu vrei sa te indragostesti de el, inseamna ca ii acorzi o oarecare atentie.
Vorbeste cu el, vezi cum vorbeste, vezi ce are in cap.

| Andrey245 a răspuns:

Buna, eu zic sa nu faci greseala asta pentru ca si o prietena de-a mea a facut la fel si tiganu ala a stat cu ea doar ca sa faca dragoste si dupa 2 saptamani i-a dat papucii, si inca esti prea mica sa faci gresela asta, acum faci cum vrei, cred ca te-am ajutatwinking tongue