| Bianca_6716 a întrebat:

HELP! Ma simt distrusa.Plang incontinuu.Simt ca MOR FARA EL!cryingA fost primul meu prieten.Ne-am iubit enorm.Am facut greseli amandoi, ne-am despartit si am ramas cei mai buni prieteni. S-a reimpacat cu fosta lui, si de 7 zile de cand s-au impacat e FOARTE indiferent cu mine. Mi-a dat chiar si ignor pe mess.(suntem din acelasi cartier). Nu am mai vb de 3 zile cu el, de cand ne stim nu am rezistat sa nu vorbim mai mult de o zi. mi se coboara cerul in cap, nu mai am lacrimi.nu o sa il caut, mi-e clar ca nu vrea sa auda de mine.nu i-am facut nimic, cred ca prietena lui l-a influentat.ma uraste(ea). ce sa fac?crying(((VA MULTUMEEESC!sad

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Plangi tu cat vrei,dar in fata lui,zambeste si fii vesela si fericita!
Nu lasa nici sa ghiceasca cum ca ti-ar pasa!
Si,invata sa pui punct,invata sa intelegi cand ceva ia sfarsit.
Sa speri acum e o mare greseala.
V-ati despartit,e cu alta.
Iubeste-te mai mult si fa-ti favoarea sa nu-ti chinui bietul suflet degeaba.
E vara,e frumos.
Ia-ti prietena la o plimbare,mergeti si uitati-va la vitrine,stati la o inghetata si uita-te cu atentie in jur!
Baietii te privesc,tu nu ai ochi pentru ei, ocupata cum esti cu jalea ta cea mare.
O dragoste o uiti cu alta dragoste, un baiat cu un alt baiat.
Zambeste!
Nu mai da satisfactie dusmanilor.
Si deschide ochii!
Mult noroc!

| LittleRose a răspuns:

Cu siguranta prietena lui.Te-a vazut ca pe o amenintare si i-a fost teama ca el se poate impaca cu tine.Astfel,a reusit sa inlature definitiv "concurenta". Sfatul meu este sa nu il cauti.Indiferenta doare cel mai tare.Il va durea si pe el cu siguranta.Din ce ai spus, intr-adevar sunt lucruri pe care le face sub influenta prietenei sale.Nu pentru ca asa vrea el.E posibil sa fie intr-adevar afectat.Aratandu-i ca nu-ti pasa nu faci altceva decat sa ii platesti cu aceeasi moneda, sa il faci sa se simta asemenea tie.Dar sa nu devi rautacioasa cu el sau sa il privesti de sus.Astfel distrugi sansele de impacare mai ales intr-o situatie delicata ca aceasta.Pur si simplu evita-l un timp si asteapta reactia lui.Mult succes!

| anaaa13 a răspuns:

straight face E clar ca nu merita daca dupa ce s-a despartit de tine s-a impacat cu fosta.sad
Eu zic sa nu-l mai cauti.sa accepti ca drumurile voastre s-au separat ca sa zic asa si sa incepi sa traiesti pe bune,fara sa te gandesti la el sau la ce a fost,stiu ca o sa fie greu, dar profita de faptul ca nu o sa-l vezi si o sa-ti fie mult mai usor sa-l uiti.
Incearca sa cunosti persoane noi, cine stie ce iti rezerva viitorul.
Fii mai optimista si lasa-l in urma! happy te pup ai grija

| lovelife_4032 a răspuns:

Naspa situatiile astea si foarte grele si baietii astia se joaca cu fetele ca si cu jucariile de plus dar nu se gandesc ca si ele au suflet dar crede-ma ca poate nu ai sa mai fi cu el dar intr-o zi ii va veni si lui randul sa sufere...asa ii in viata asta cauta-ti altul poate nu te mai iubeste si nu are rost sa-l tot astepti la nesfarsit ca viata asta ii scurta decat sa-l tot plangi o viata intrega mai bine cautati altul si poate el nu era cel potrivit dar l a momentul potrivit ai sa-l gasesti pe cell potrivit care te merita si te va respecta si te va iubi succes...

| LauraMarshall a răspuns:

Ce conteaza ca e primul prieten? Si la mine era primul si chiar daca am trecut prin multe am continuat sa il iubesc, sa imi fie dor de el.asta pana la un anumit punct. odata ce m-a mintit si a ajuns sa bea si sa fumeze s`a rupt ceva in mine definitiv.nu ma refer ca nu ma simt ok si aceea iubire puternica, care o simteam pentru el.asa si la tine.cand el se comporta asa fi taree si remember YOU`RE TOO SEXY FOR YOUR EX.smug