| Andresk81 a întrebat:

Sal TPU am nevoie de ceva ajutor.Acuma 2 luni am iesit afara cu un prieten si mergeam si noi si vorbeam dale noastre cand deodata ma intalnesc cu alti prieteni.Ii cunosteam pe toti in afara de fosta iubita.Nu am pre bagat-o in seama in ziua aia si am plecat acasa dupa. Dupa 3 zile imi ia adresa de mess si incepem sa vb si deodata imi zice ca ma place.Eu i-am zis a nu stiu si eu te simpatizez sua ceva de genu si am fost intr-o relatie pana cand am plecat in Londra si totu a lluat-o razna rau de tot.Ne certam odata la pe saptamana dim fleacuri pana am inceput sa ne despartim fiindca e foarte greu la distanta.Si aicia vreau sa intervniti voi cu raspunsuri ce ar trebui eu sa fac ca sa ma impac cu ea? Noi mai tinem unu la altul dar nu ne lasa distanta.Pls am nevoie de raspunsuri urgent is oleaca disperat crying

Răspuns Câştigător
| Sh_Cam_Atat_Anuta_1990 a răspuns:

Aha,esti confuz nu?
Si din cate scrii, tu chiar tii la ea.Eu zic sa o recuceresti,dar in ce sens:sa o intrebi de fiecare data"Esti bine?","Sau ai patit ceva?".Sau daca este sa va certati din nou, sa spui asa:"Imi pare foarte rau, dar mai bine mor decat sa nu mai vorbim unul cu altul". Cred ca stii la ce ma refer.

Si am si eu o intrebare, mutarea aceasta este definitiva, sau te vei intoarce peste cativa ani?

4 răspunsuri:
| Sh_Cam_Atat_Anuta_1990 a răspuns:

Buna!
Dupa cate ai scris,situatia ta este destul de incetosata,dar eu zic asa:trebuie sa faci ce iti zice inima. Daca o iubesti si simti ca nu mai poti trai fara ea, ar trebui sa te impaci, dar daca nu o iubesti la nebunie, in cateva saptamani, maxim 2 luni, vei si uita de ea.
Sper ca te-am ajutat intr-un fel.Acesta este punctul meu de vedere.
Noroc, si nu uita, intotdeauna alegeti calea cu inima si cu cap.happy

| Andresk81 explică (pentru Sh_Cam_Atat_Anuta_1990):

Nu e usor am ramas doar prieteni momentan si ultima data i-am zis daca cumva mai vrei sa fim impreuna si a zis ca ii pare rau dar e mai bine sa ramanem doar prieteni buni.As intreba-o din nou dar mi-e frica nu stiu de ce.

| Andresk81 explică:

Apropo dau funda cine imi da un sfat bunwinking

| Andresk81 explică (pentru Sh_Cam_Atat_Anuta_1990):

Da ma mut in Londra definitiv da mai vin de sarbatori in Romania

| Sh_Cam_Atat_Anuta_1990 a răspuns (pentru Andresk81):

Aha,esti confuz nu?
Si din cate scrii, tu chiar tii la ea.Eu zic sa o recuceresti,dar in ce sens:sa o intrebi de fiecare data"Esti bine?","Sau ai patit ceva?".Sau daca este sa va certati din nou, sa spui asa:"Imi pare foarte rau, dar mai bine mor decat sa nu mai vorbim unul cu altul". Cred ca stii la ce ma refer.

Si am si eu o intrebare, mutarea aceasta este definitiva, sau te vei intoarce peste cativa ani?