| YoyoXender a întrebat:

Hey.
Cum pot scapa de sentimentul de iubire (am si inca simt pentru o fata ce o plac dar din pacate este cu altul). Cum fac sa scap de el (gen sa nu mai imi pese deloc)?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La mine a avut efect doar dupa ce
m-am spovedit la ea, adica dupa ce mi-am marturist pacatul meu in fata ei, de atunci m-am simtit eu mai eliberat de pacat.

Daca vrei sa nu ai sentimente, incearca invers, cu re, mi, fa, sol, la, si, resentimente.
Orice invat are si dezvat, desigur.
Si cum poti face asta?
Doar daca esti respins.
Succes sa nu fi.

| YoyoXender explică (pentru anonim_4396):

Adica sa ii zic pe verde in fata sa termin toata saraja?

| anonim_4396 a răspuns (pentru YoyoXender):

Aia zic, ca in felul asta termini si tu balciul mai repede, nu sa stai si sa astepti intruna sa dea semne ea.
Oricum ea se distreaza fara tine la balci, asa ca de ce nu ai incerca sa?
Decat un borcan plin de lacrimi mai bine o lacrima si atat.
Nu ai idee cate zile si cate luni de zile am stat eu cu frica asta in piept ca daca sunt respins, pai nu as fi respins odata?
Nu ai ce pierde la balci, tu ai tichetele, incearca-ti norocul!

| anonim_4396 a răspuns (pentru YoyoXender):

Si daca o sa te respinga, ce?
Te ai pe tine.
Daca tu nu te iubesti, cine o sa te iubeasca?
Tot ce pot sa iti recomand acum este sa nu te pierzi cu firea in fata ei (se observa repede).
Daca poti sa iti controlezi mimica, vocea, mersul, atitudinea pana la ea, e bine, si mai bine daca iti gasesti frumos tinuta si cuvintele.*

| YoyoXender explică (pentru anonim_4396):

Asta daaa ajutor din partea persoanelor ca tine ))) oricum in legatura cu ticketel mare dreptate (stii cum se zice trebuie sa se termine odata si o data nu pot sa stau amorezat dupa ea (ori ba ori na avand in vedere ca am fost respins de 2 ori eee ce imi este a 3 oara

5 răspunsuri:
| Dintrebare a răspuns:

Vorbeste cu alte fete si implicate in activitati sociale. In asa fel incat sa iti tii mintea ocupata cu alte lucruri, ca sa nu mai ai timp sa te gandesti la ea.