| iKaiju a întrebat:

Mereu cand eu evit înbratisarile cat de mult pot, dar mereu cand m-a îmbrățișează o fata am simt ciudat stiti voi de ce))))cum pot sa scap de sentimentul ala si sa nu imi pese?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu poti scapa. Daca simti ce cred eu, este foarte normal. Mai diferit ar fi daca te-ar imbratisa un baiat.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Isus zice undeva că prin post și rugăciune.
Anecdotă budistă. Doi călugări se pregătesc să traverseze un râu nu foarte adânc care putea fi trecut mergând prin apă în picioare.
O fată scundă de statură li se alătură. Ca să nu se înece, călugărul tânăr se oferă să o care în spate dincolo. Fata apoi mulțumește și își vede de drumul ei. Apoi călugărul tânăr comentează ca și tine. Cel bătrân replică.
- Văd că tu continui să o care în spinarea ta, nu ai lăsat-o să coboare.
Nu poți să scapi de sentimentul acela. mai ales dacă lupți cu el.

| Andreeush a răspuns:

Nu mai lăsa lumea să te îmbrățișeze.