| GummitsaxXx a întrebat:

~Hey all`~
Am si eu o mica povestioara din viata mea..Cu care as vrea sa ma ajutati.
Poi. Am 13 ani big grin. Si un baiat de 17 ani. (P.S nu pare de 17winking ) mi.a cerut nr. eu i l.am dat..Si. El avea prietena. Si a inceput sa vb frumos cu mine( Are un comportament de nota 100 )
La inceput am crezut ca ma ia la misto. Si nu i.am dat atentie.
Si vb de vreo` luna..Cam asa.
Acum vreo 2 zile aveam un status` cu "te iubesc", era pentru o fata..Si m-a intrebat daca e pentru el status`u..Si i.am zis ca e pentru o fata.Dar daca vrea e si pentru el( incepuse sa il plac)
Si.O prietena a vb cu el pe facebook si i-a spus " Sa ai grija cu Alexandra ca e micuta. Si sa nu o ranesti" BlahBlahBlah chatterbox
Dar el i-a zis ca oricum o sa stea cu mine..Ca o sa se desparta de gagicasa.Dar gagicasa a intrat..Si a vazut.
Si sau desp.Dar dupa 5 ore sau impacat. Si.El mi-a zis sa ii sterg nr., id`u, sa il sterg de la prieteni pe facebook..Ma rog.
Si eu acum sufar..Mult..Nu stiu ce sa fac..Il iubesc mult ( P.S nu vreau sa va aud ca "tu nu il iubesti, doar il simpatizezi" pentru ca stiu cum e sa iubesti..Si sa simpatizezi...)
Ajutoor` puppy dog eyes Baieti.Voi ce ati face in locu`l baiatului`? Sau voi fetelor.Ce ati face`n locu` meu.`!

Răspuns Câştigător
| CristinaElena96 a răspuns:

Nu te lasa calcata de unu ca el, pur si simplu nu merita.Nu vroia decat ce vor toti baietii, mai ales tu fiind mai micuta credea ca te poate duce cu ``zaharelul``, iar probabil a vazut ca miza e prea mare si s-a intorc la actuala prietena care probabil e de acceasi varsta cu el.Nu dispera, ca el gasesti pe toate drumurile!

27 răspunsuri:
| raisa1993maria a răspuns:

Buna, hai sa-ti spun ceva. indiferent ce ti-am spune noi. tu tot suferi daca intr-adevar spui ca il iubesti, incearca sa nu faci in asa fel incat sa-i atragi atentia sau sa ii sari in brate, fii indiferenta. e greu intr-adevar dar merita, e un mod ok de a vedea adevaraul, e logic. daca tot ceea ce ti-a zis a facut-o la nervi si ii pare rau te va cauta, daca nu inseamna ca ii este bine asa cum e si atat.

| GummitsaxXx explică (pentru raisa1993maria):

A zis lucrurile alea. Sa nu se mai certe cu gagicasa.straight face Si el imi zicea mie ca"oricum se va desp de ea..Pt ca la inselat" Deciwinking

| Konata a răspuns:

Buna, eu in locul tau a-si accepta situatia in care ma aflu si a-si face niste lucruri care m-ar face sa uit de el. Insa timpul mi le-ar rezolva pe toate happy.

| Zeflemitoarea a răspuns:

Ştii ce înseamnă să iubeşti, mă?
Şi nu pare de 17, deşi are 17. Ahahah.

| GummitsaxXx explică (pentru Zeflemitoarea):

Da "mă" stiu, chiar daca aveti voi fite. Ca cica copii nu pot iubii. Uite iti zic eu acum.winking Varsta nu conteaza. Pana si un copil de 9 ani. poate iubii.winking

| Zeflemitoarea a răspuns (pentru GummitsaxXx):

Ce fiţe am eu? o.O
Şi eu împlinesc 14 în februarie, deci suntem cam de aceeaşi vârstă şi nu îmi arde de chestii din astea. 9 ani? Iubire? Am înţeles. Baftă!

| Vix999 a răspuns (pentru GummitsaxXx):

Da poate iubi pe mami si pe tati. Atat!

| Larisssaa a răspuns:

Bună!
Păi ar trebui să îl uiţi. Totuşi 17 ani e cam mare pentru tine.
Tu ar trebui să îl uiţi, se pare că el şi-a dat seama că doar te simpatizează, nu te iubeşte. Poate de aceia ţi-a cerut să îl ştregi de pe mess... ca să nu te facă să suferi.

| GummitsaxXx explică (pentru Larisssaa):

Nu e mare..Cand iubesti varsta nu conteaza`winking Sunt mica da nu sunt proasta. Si a incheiat discutiile cu mine..Ca sa nu se mai certe cu gagicasawinking

| Larisssaa a răspuns (pentru GummitsaxXx):

Da. Dar nu uita... ai 13 ani. Poate prietena lui e mai mare şi este ceva normal. Cu ea poate să... dar cu tine nu.

| GummitsaxXx explică (pentru Larisssaa):

Da are 15 ani `happy

| Larisssaa a răspuns (pentru GummitsaxXx):

Mda. Dar totuşi, ea a avur până acum relaţiiwinking.
Tu eşti încă o copilă, şi el imediat ajunge de vârsta de 18 ani iar el o să vrea mai mult decât iubire.

| GummitsaxXx explică (pentru Larisssaa):

Mda..Ai dreptate. happy

| EddiWeed a răspuns:

Daca ala se fwute cu prietena'sa e constient ca cu tine nu o poate face si o prefera pe ea

| soricelulRulz a răspuns:

Esti intr-o sitatie complicata, dar ma gandesc la o chestie daca nu el ti-a trimis mesajul ala? daca a fost prietena lui? si daca a fost chiar el, era normal, prietena lui pun pariu ca i-a facut o mare criza si atunci a fost nevoit
Trebuie sa treci peste nu te baga intre ei, gandeste-te ca el e mai fericit asa

| GummitsaxXx explică (pentru soricelulRulz):

Ai mare dreptate. Daca puteam sa dau mai multee va dadeam la toti. puppy dog eyes Imi pare rau pentru ce sa intamplat..Adica chiar il iubeam. straight face. Ma rog oh go on E mai fericit asa..Multumesc enorm pentru acest raspuns` happy

| emblem23 a răspuns:

Ti-as spune un singur lucru sincer...nu merita, viata nu se intelege decat intorcandu-ne in urma, dar de trait, nu se traieste decat mergand inainte

| demongirl a răspuns:

Hey! Poate ca acum suferi, dar e mai bine sa suferi acum decat mai tarziu.Cel mai bine este sa nu te mai gandesti la el si sa incerci sa te uiti la baieti mai apropiati de varsta ta, nu ca el ar fi foarte mare, dar e posibil sa ti fi zis asta deoarece tine la iubita sa si nu vrea sa se desparta de ea sau sa te raneasca pe tine si de aceea a preferat sa te indeparteze.Multa bafta!

| GummitsaxXx explică (pentru demongirl):

Stiu.O iubeste..Am inteles straight face

| floricica1995 a răspuns:

Mai fetito ala vroia sa ti-o dea un pic si atat, adica sunt 2 optiuni: ori il bate gagiksa si ii e frica de ea, ori vroia sa se distreze si atat. accepta si treci mai departe, mai sunt baieti care bata joc de fete pe lumea asta. pup

| GummitsaxXx explică (pentru floricica1995):

Da ma, da am inteles.`!

| Bluey a răspuns:

Eu zic ca nu a vrut sa ai de suferit, daca prietena ta a aflat de tine s-ar fi putut sa se ia de tine si sa te bata si s-a gandit ca cel mai bine pentru tine sa incheiati orice legatura

| Giulia9015 a răspuns:

Parerea mea e ca nu merita sa-l iubesti. Deja a "spus" totul prin comportamentul lui....adica, vrei sa ajungi sa fiti impreuna si pe urma sa vorbeasca despre iubire cu elte fete pe net?! La urma urmei, asa a facut cu tine, te-a facut sa te indragostesti de el cu toate ca el era deja impreuna cu o fata.
Pune-ti intrebarea : oare ai putea sa ai incredere in el? sau oare merita iubirea mea?
succes!

| George123890 a răspuns:

Nu merita sa iubesti un asa baiat si eu am trecut prin ce treci tu. acum jumate de an.Dar am trecut cu vederea tot ce s-a intamplat.Si in locul tau i-as face viata o calvara

| GummitsaxXx explică (pentru George123890):

Esti baiat. Si apreciez raspunsu` tau. Sunt o fire ff a dracu`. Dar nu pot sa ma razbun`. happy

| Blondtuzuuumk41 a răspuns:

Eu ca baiat. Daca asa avea un astfel de moment''sa zicem '''confuz'''.mi-as cere scuze fata de fata carui-a i-am gresit..Si as pastra cu ea legutura doar ca prieteni(strickt)indiferent ca iubitei i-ar placea sau nu.Dar fara rost ne dam cu parerea ce am face.El facut faptele care le-a facut in acele momente si ti-a dovedid adevaratu'l sau caracter.straight face.

| GummitsaxXx explică (pentru Blondtuzuuumk41):

Off..Cata dreptate ai` :*