| ChrilDanut a întrebat:

Peste cateva zile o sa ma duc cu prietena mea sa facem dragoste. Pentru mine e prima data insa nu si pentru ea. O s-o fac protejat binenteles, insa nu prea stiu, dupa prima ejaculare, pentru a exista un contact sexual mai lung, sa schimb prezervativul si sa continui ca ma gandesc ca nu o sa pot rezista 10-15 min. O sa ma axel mult pe preludiu.

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Dupa prima ejaculare, te speli si schimbi prezervativul. Nu trebuie sa te gandesti ca suferi de ejaculare precoce, numai adolescentii care au facut abuz de masturbare sufera. Daca ai invatat prin masturbare sa te controlezi, o sa functioneze si in timpul actului sexual, ca la orice barbat

| ChrilDanut explică (pentru Brigaela):

Si ar trebui facuta o pauza, gen stam la o tigare si apoi continuam sau imediat?

| Brigaela a răspuns (pentru ChrilDanut):

Asta voi decideti impreuna.

greece12
| greece12 a răspuns:

Nu te mai teme si nu-ti crea singur complexe.
Faptul ca prietena ta si-a inceput viata sexuala,ma bucura,macar unul din voi stie ce face.happy
Iti inteleg agitatia interioara si teama ca vei face ceva gresit sau ca n-o vei satisface sau mai stiu si eu ce alte minuni ti-ar putea trece prin minte.
Si,te asigur ca dupa ce totul se va termina,iubita ta va fi foarte multumita si amandoi veti fi extrem de zambitori si incantati unul de celalalt.
Si stii din ce cauza? Pentru ca e prima oara cand veti fi impreuna in acest fel.
Nici ea nu se asteapta sa ii servesti un maraton sexual,este si prevenita ca e prima ta oara,asa ca va fi intelegatoare si rabdatoare si nu te va judeca,te va indruma,a trecut si ea prin ce treci tu acum si stie,te va ajuta.
Bineinteles ca preludiul va trebui sa aiba o durata fiziologica,nu exagerata,cel mult pana cand vei vedea ca iubita ta hotaraste ca "a venit momentul".
Dupa prima repriza,te vei spala cu sapun si apoi vei lua lucrurile de unde le-ai lasat,cu un nou mic preludiu si totul va fi bine.
Nu te stresa,cumpara suficiente prezervative,cu marimea potrivita pentru tine,invata sa le folosesti, mananca sanatos cu o zi inainte, dormi cat de bine poti ca sa fii odihnit si. enjoy!
happy
Toti am trecut prin asta, nu te pierde.
Va fi bine, te asigur!

| neutrino a răspuns:

Bazeaza-te pe experienta si sfaturile ei.

| Alcyon a răspuns:

Prezervativul nu trebuie refolosit, desigur. Daca ai ejaculat, te speli si-ti pui altul. Nu te agita prea tare. Lasa lucrurile sa vina de la sine, fara sa te stresezi. Trebuie sa ai incredere in tine si sa gandesti pozitiv. Daca te gandesti c-o sa esuezi, psihicul o sa actioneze impotriva ta.

| MiruD a răspuns:

DA. Iti schimbi prezervativul dupa prima ejaculare. Si apoi, te lasi condus de experienta iubitei tale.winking

| Darius_Ionescu_1993 a răspuns:

Ma bucur ca voi aveti programari pentru a face sex, sunt sigur ca sunteti foarte ocupati! sa trecem la lucruri serioase, daca la tine este pentru prima data o sa te tina cam 20 de minute, asta in caz ca nu ti-ai sugrumat madularul frecvent(sti la ce ma refer), oricum e interesant sa dai mai multe numere pe partida, si asta e o dovada ca o poti tine asa jumatate din zi! hai pe ea