| cotzobello a întrebat:

Hi TPU:* tebuia sa imi vina menstruatia vineri sau sambata( nu e regulata vine la 27-28 poate chiar 29) insa nu mi-a venit nici azi.am avut un contact pe timpul menstruatiei luna trecuta( a fost protejat... dar ma gandesc ca poate am vreo infectie ceva) poate fi din cauza asta? am observat ca urinez de un galben inchis (e din cauza anemiei?) sau e sarcina? sper ca nu:-s voi ce ziceti? vamultumesc!:*

3 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

O eventuala sarcina nu influenteaza culoarea urinii, nici anemia. Mai asteapta o saptamana si fa un test de sarcina.

Abh
| Abh a răspuns:

Spala-te bine jos si urineaza intr-un borcan curat. Dac urina e limpede, inseamna usturimea nu provine de la aparatul urinar ci de la cel genital. S-ar putea sa fii facut o vaginita, ce necesita consult ginecologic si tratament.

| cotzobello explică:

Am uitat sa mentionez ca de 2 zile am usoare usturimi vaginale in timp ce urinez.straight face